Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Mektuplar
Kuyruklu Yıldız
Yamalı Mektuplar
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Anneler Günün Kutlu ...
Ekin Yaprağı
Bilmiyorum ki hayat. ...
Bilmiyorum ki hayat. ...
Üşümüş Dalın Yaprağı
Hanımelleri
İki Film...
🍭
Mektup
Kutlama
Deli’mden mektup gelmiş
Sıcak Bir Çift Sözcük
Yüreğim
Şaziye Uyan
Sen Gidersen
, , , , , , , , , tümü

Şu an sitede 19 kişi on-line
Bugün 2,067 ziyaretçi 
Toplam 16,777,215 ziyaretçi 
 
 
   
  Yüreğim
  23.02.2008 - Mektup Kutum / Yamalı Mektuplar
   
 

Yüreğim,

Can tanem, gün sabaha kavuştu. Sözcükler yollara döküldü. Dökülmüş sözcüklerden sana yamalı mektuplar yazıyorum. Yama başıma. Yama yakama. Yama ağzımdan çıkan sözcüklerin taşına toprağına. Baktın ki, yaması çok. Hiç okumadan sağ yanından soluna koy. Hiç ses etmezler. Koyduğun yerde büyürler. Hiç olmadı, kış gelir yakarsın. Kar altında kalmışlığın çoktur.
 
Parça parça olmuşuz yüreğim. Anla ki, halim hal değildir.
 
İçin gitti biliyorum ama, bilmezsen de aklın gider. Durumun içerisinde ne olursa olsun, dürüm yapıp yiyeceğiz demiştin. Ben kıymayı görünce. Bütün dürümü sana vermiştim. Sebzeli dürüm yapmaya çalışıyorum. Aç günler içindir.
 
Ne oldu diyecek olursan iki parça incire hasret kalmıştık. İncir geldi. Geldi gelmesine ama. Geldi ocağa dikildi. Kapı incir oldu. Ben de incirin dalı. İncirle dal iyi de..dert nerenin içindedir? Dert Kuzulkurt dert ocağın kapısında..Ocağın kapısı kapanmıştır. Halimiz hal değildir. Senin de elin kolun bağlı işte. Ne yapacaksın ki. Ortadaki incir ağacı. Hadi nar olsa yine laftan anlar. Hiç olmadı senden anlar. Bu nar da değildir ki.
 
Ben sana ne diyeyim. Sana nasıl bir damlanın toplanıp toplanım yuvarlanmak istediğini edeyim. Düşmüşüm peşine yuvarlağı tekerlek. Vallahi tekerleklerin her biri içimizde yer edecek..
 
Bilirsin, hazefan top peşinde koşuyor. Topun bir kalesi vardır…Kale habire konuşuyor…Zor günlere zor koyuyor…Zor günlerin çıkışı, sevişme esnasında..kızlığı yırtılmış kıza, kolum büküldü, ölüyorum demektir. Topyekün yırtılmış zar, bırakır derdini..bükülmüş kolu diker. Bu arada haberler..Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, silahlı kuvvetlerin K.Irak’a kara harekatını başlattığı ve tüm dikkatlerin bu konuya odaklandığı gün türban yasasınını onayladı..Bunun konumuzla ne alakası var diyeceksin. Biraz yeşillik olsun. Yamaların dikişlerinde katık olsun.  Ihlamur kaynasın diye ajansların zıkkım saati haberlerini dinliyorum. Arada sana küfrü basıyorum.
 
Bahar ya, adı bahar ya. Baharın çiçekleri ya. Küfrü para ile satıyorlar. Sana okkalısından değil ancak ucuzundan alabiliyorum. Onu da mektubun ağırlığı kaldırmıyor. Yine de göresin diye kenarına pul diye iliştiriyorum.
 
Yüreğim benim, can tanem. Yarasa bokuna hasret kalasın.Toplasınlar yarasa boklarını doldursunlar rujlara, sen habire…ruj üstü patinaj yapasın. Haberin yoktur şimdi. Ülkedeki en değerli şey yarasanın bokudur. Yarasalar sıçmıyor. Babaları oturup oturup başlarında. He canım.. ıhhh canım..İşin bokunu da çıkardım. ,
 
Anla ki..
   
   4,136 kez okunmuştur. Yorumlar (3) - Yorum yaz! - Etiketler : mektup, yamalı mektuplar
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :