Ana Sayfa
Profilim
İletişim
GÜNLÜĞÜM
NAR'A MEKTUPLAR
Nar'a Mektup 29
Nar'a Mektup 28
Nar'a Mektup 27
Nar'a Mektup 26
Nar'a Mektup 25
💯
Ne güzel
geçmiş olsun eski dost
Annen bir şey öğretmedi m ...
sevgilerimle
Nar'a Mektup 4
Nar'a Mektup 3
Nar'a Mektup 8
Nar'a Mektup 2
Nar'a Mektup 24
günlük, zolucanlarla bir gün, annemize ne hediye alalım, seni seviyorum kaç para eder, kuru kafa, ayaç satıyorum, mektup, bakımsız, nar tanem, tümü

Şu an sitede 13 kişi on-line
Bugün 3,364 ziyaretçi 
Toplam 16,777,215 ziyaretçi 
 
 
   
  Nar'a Mektup 28
  12.10.2020 - Mektup Kutum / Nar'a Mektuplar
   
 

Sevgili Nar,

Dün çok üşümüş olmalıyım. Bugün İstanbul'un güneş vuran kaldırımlarında nefes aldım biraz. Omuzlarımda ağladı güneş. Yüzümde sıcağı hissettim. Bazen sadece bu sıcaklık bile beni mutlu etmeye yetiyor. Nar, insanın ömrü sanki küçük not defterlerinden kayıyor ve kaldırımların arasındaki çiçeklere su veriyor gibi. 

İstanbul hovarda bugün.

Güneşe hasret kalmak vehim olsa gerek hovardalar için de. 

Çiçekli basmadan masaörtüsü olan üç dört masalı bir dükkana benzer bir şeyin önünde oturuyorum. Bir çınar da buldum günü aydınlatan. İçim kıyılıyor bazen Nar. Diyeceksin neden? Öyle insanlık hali Nar. Her şeyin  bir nedeni olmuyor yani.

Birtane kadın var burda. Önünde bir zarf var. Tırtıklayarak açmış zarfı belli. Beyaz eskilerden kalma bir elbise giymiş. Üstü hafif eskitilmiş bir pembe sanki. Hani uçuk çıkıyor ya insanın dudaklarında işte ondan. Kadın dayamış dirseğini masaya, o masa o mektubu nasıl taşıyor Nar.

Bir avucunun yarısının içerisine sıkıştırmış mektubu öylece oturuyor. Saçlarını topuz yapmış ama o saçlar kıvırcık kıvırcık topuzu sıyırıp sıyırıp dağılmış. Böyle küçük küçük kıvır kıvır sarkıyorlar.

Söylemiş miydim. İstanbul'da hava güneşli bugün Nar.

   
   297 kez okunmuştur. Yorumlar (15) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :