Ana Sayfa
Profilim
İletişim
GÜNLÜĞÜM
NAR'A MEKTUPLAR
Nar'a Mektup 29
Nar'a Mektup 28
Nar'a Mektup 27
Nar'a Mektup 26
Nar'a Mektup 25
💯
Ne güzel
geçmiş olsun eski dost
Annen bir şey öğretmedi m ...
sevgilerimle
Nar'a Mektup 4
Nar'a Mektup 3
Nar'a Mektup 8
Nar'a Mektup 2
Nar'a Mektup 24
bakımsız, güncel, düşünmek, bilinç, John Malkovich Olmak, unutulmaz film replikleri, vapur, günlük, günlük, serum tümü

Şu an sitede 7 kişi on-line
Bugün 3,375 ziyaretçi 
Toplam 16,777,215 ziyaretçi 
 
 
   
  Nar'a Mektup 27
  12.10.2020 - Mektup Kutum / Nar'a Mektuplar
   
 

Sevgili Nar,

Hayat hızla ilerliyor. Son bir kaç gündür içim zehir gibi. Havalar değişiyor belki ondandır. Bu gece hiç kimseden ses çıkmıyor. Gece derin bir uykuda. Bazen insan bu salt dinginliği özlüyor. Nar, İstanbul kendi halinde. Bildiğin gibi. Karanlık olunca siyah bir masa örtüsü seriliyor sanki şehrin üzerine ama ara ara delikleri olan. Oralarda ufak tefek sokak lambaları var sokakları aydınlatıyor. Eğer sokak lambaları olmasaydı Nar, İstanbul'un yıldızları olmazdı.

Çığlap ayak yürüdüğüm günlerden bir gün yine bugün. Soğuk içime içime işliyor.

Sonbaharı doğa henüz tam yaşamadı. İşte öyle.. tek tük.

Evde bir kaç tane kelebek var. Nasıl hayat buluyorlar bilmiyorum. Kelebek varsa kurtta vardı. Küçük kurtlarla aynı evi paylaşmaktan dolayı çok mutlu olduğumu söyleyemem. Diyeceksin ki ne fark eder onlar da canlı. Bu kelebekler çok asi. Ne yapmak istediklerini de bilmiyorlar. Sonra da gidip intihar ediyorlar. Hadi tamam geldiniz. Ben çağırmadan geldiniz. Peki ya sonra? Sonra neden intihar ediyorsunuz ki. Kurtları anlamakta zor yani.

Sen bunları takma ama. Biliyor musun Nar, hayat biriktirdiğimiz sevgilerin, harcadığımız zamanlara oranı. Sevgileri ne kadar çoğaltabiliyorsak zamana ona kadar üstün gelebiliyoruz.

Pencere kenarında oturuyorum Nar. Buraya bir yuvarlak masa kurdum. Kendinden memnun bir masa. Masanın üzerinde Balzac, mause, kulaklık, bardak, kalem, not defteri, bir de bir kaç ayraç var. Bu ayraçların bazılarını ben yaptım. Küçük beyaz gemi ayraçlar. Kitabın içinde yürürken gemi yüzdürüyorum.

   
   145 kez okunmuştur. Yorumlar (2) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :