Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Nar'a Mektuplar
Mektuplar
Kuyruklu Yıldız
Yamalı Mektuplar
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Nar'a Mektup 19
Nar'a Mektup 18
Nar'a Mektup 17
Nar'a Mektup 16
Nar'a Mektup 15
can
hak etmediler
bay T.
güneş
kaytarma
Nar'a Mektup 4
Nar'a Mektup 3
Nar'a Mektup 8
Nar'a Mektup 2
Nar'a Mektup 5
ayrılık günleri, yaz tatili, günlük, bakımsız, güne iyi başlamak için ne yapmalı?, sabaha su ile başlamalı, sabah kahvesi, günlük, mektup, tümü

Şu an sitede 8 kişi on-line
Bugün 13 ziyaretçi 
Toplam 16,777,215 ziyaretçi 
 
 
   
  Nar'a Mektup 8
  06.09.2020 - Mektup Kutum / Nar'a Mektuplar
   
 

Sevgili Nar,

Bugün sana 40 metrekarelik salonda yaşamın on metrekaresini anlatacağım. Bu bölümü anlatıyorun çünlü genelde pencerede çınarlar karşımda da bu on metrekarelik alan var.

Karşımdaki duvar uçuk bir sarı, hani kreme doğru yol almaya çıkmış, biraz aydınlık arayışında olan bir duvar diyebiliriz. Tam ne olacağına karar verememiş bu duvar. Orta yerinden bir kolon geçiyor. Kolonun bittiği yerde küçük bir konsol var. Bu konsolun sağ gözü yaralı. Yani şöyle yaralı. Hani gözün kapandığı yer var ya işte orası bir darbe almıştı. Ogün bugündür öyle zavallı zavallı durur. Bu konsolun bir tane kilidi var. Hani göz yaralı ya kilidi de takamıyorsun, göz yaralı olduğu için değil de kilit de çalışmıyor.

Nar, bu konsol çok asil bir konsol, hani yarası var, kapağı kapanmıyor ama Allah için bir gün olsun şikâyet etmedi. Onun üzerinde bir üçgen dantel örtü var. Sağ tarafında takılırsa çalışıp çalışmayacağı belli olmayan bir ekran, onun yanında üç tane vazo. Bir de aşağı iniyorsun yani konsolun yanına iki vazo da orada var. Vazolardan sadece bir tanesi dolu. O da orkide. Diğerleri boş bekliyorlar. Konsolun pencereye yakın olan yanında bir tane ayaklı lamba var. Bu lambanın bir şağkası var ama çok şık bir şapka. O da istediğinde çalışıyor istemediğinde çalışmıyor. Yani onmetrekarelik hayat biraz kendi özgürlüğünde.

Nar, dıvarda iki resim var. Bir tanesinde bir baloncu, burası büyük bir ihtimalle Eminönü Zeytinburnu hattında bir yer. Şimdi diyeceksin ki orada mekanı çağrıştıran bir şey mi var da sen böyle dedin. Yok bir şey olduğundan değil, yani genelde oradaki balocular sıska, uzun, düzgün giyimli çocuklar olurlar. Bu da ters ışıkta yapılmış ama aynı orası gibi. Hemen yanında bir tane daha resim var. Onun içinde meyveler var. Ama onu göremiyorum çünkü ayaklı lambanın şapkasının arkasında kalıyorlar.

Nar, kendime bir kahve yaptım. Bazen bu kahve beni alerji yapıyor.

Bugün çok yorgunum. Nasıl olduğunu anlamadan akşam oluyor. Sonra bir bakıyorum gün bitmiş.

Oysaki yaşamaya yeni başlamış oluyorum.

Bugün ortalık çok gergin Nar.

Gerçi diyeceksin ki gergin olmayan gün mü var?

Sen de haklısın.

Hayat akıp gidiyor ve yaralarımızla yaşamaya devam ediyoruz.

   
   377 kez okunmuştur. Yorumlar (1) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :