Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Nihayet Akşam Oldu
Yorgunum Be Can
13 Mart 2020 Her yer ...
Demek ki aşk varmış
Nar Çiçeği
Gizem
Mebrureler
Tılsım
olanlar ve bitmeyenler
tutun karanlığa
İnsan Neler Yapar Neler Y ...
Yağmur Yağıyor
Her şeyi, adımı bile unut ...
Sessizlik
Martılar.. Martılar..
ali kiraz, sen muz ol, art niyet, hayat, yaşamak, sarıldın mı?, malezyalı kadınlara aile rızası, aile rızası, mektup, tümü

Şu an sitede 13 kişi on-line
Bugün 685 ziyaretçi 
Toplam 16,777,215 ziyaretçi 
 
 
   
  Nihayet Akşam Oldu
  25.06.2020 - Umut
   
 

İnanılmaz bir mucize gibi bugün de akşam oldu.Evin çıkmaz odasından girip çıkılır salona gelebilmek için epeyi çaba sarf etmiş olmalıyım. Yorgunum hem de nasıl. Cam kırıklıklıklarının bir kısmını toparlayabildim ancak. Bazıları saklanmışlar. Ben nereden bilebilirim ki nereye saklandıklarını. Elektrik süpürgesini çalıştırmadım cam kırıkları hasar verebilir diye borusuna derisine. Bir faraş ve süpürgeden yardım istedim. Onlar da ne kadar artık yardım ederse.

Şaban geldi çöpleri almak için. Ona veremedim cam kırıkları torbasını çünkü anlayabilirdi neleri neleri kırdığımı. Bu torbayı benim götürmem gerekiyor çöp kutusuna. Yusuf Hoca görürse o da iyi olmaz. Yolda kesin tutar beni. Önceden bakayım pencereden. Kimse yoksa artık.

Buralar böyle sen bir adım at, dalga dalga her tarafta üçtane kocaman cam kase dört tane bardak kırılmış diye herkes duyar.  

Bugün ıslık sokağında temizlik çalışmaları yapmışlar. Biraz yürüdüm. Birtane adam beyaz atleti ile gecekondu sandalyesinde oturuyor dişini karıştırıyordu. Bir yandan büyük bir merakla elindeki kitaba gömülmüş. Dişin acıyacak adam dikkat et diyemedim. Kitap daha fazla ilgimi çekti. Kapağını göreyim diye biraz eğildim ama neredeyse yüzüm yerdeki dutlara değecekti.

Bugün hava gri. Grinin ortasından açık bir gri geçiyor.

Düşünüyorum ben de.

Dün dünde mi kalmıştır acaba diye?

Dün kalp kırıklığı mıdır?

Dün kimsesiz olmak mıdır?

Dün üşümek midir?

Öyle işte..

   
   347 kez okunmuştur. Yorumlar (2) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :
   
   
Toplam 2 yorum yapılmıştır.
Tarih : 2020-06-25 23:37:56
İsim : N.D.
Başlık : Varlığın
Yorum : Tüm bunları ben yokum diye yaptıysan haklısın. Ama neden?
Oysa yaptığım şey biraz uzaklaşmak eteğimizdeki kırık çakıl taşlarını özellikle ben dökmemek için uzaklaşmış olabilirim. İyi ki o fırlattğın bardaklar ve kaseler sana gözlerine zarar vermediler desem de parmaklarına yeterince vmişler. Bu sence iyi mi oldu sanki? Yapma böyle an hareketler davranışlar.

Sen sanıyor musun ki çok rahatım? Hayır rahat filan değilim işte.

Dün dünde kalmasın. Hakkında yazdıklarımı dünde kalsın diye yazmıyorum ben. Dün dün de kalırsa ve o dün dünlerde kalıp çoğalırlarsa bunun tek açıklaması yok olduğumun kanıtıdır.

Kalp kırıklıkları ve cam parçaları;

Bunu nasıl açıklarım sana?

İkisi de yaralar. O zaman aşk veya bağlılık veya tutkular veya eteklerimizeki biriken ve çoğalan taşlar dile gelmedikleri sürece onlarda yaralar.

Biliyorum ki yazdıklarının içinde beni önemsemeyen hatta küçük gören sığ bir adam düşüncesi de var. Ben bunlara bile razıyken dün dünde kalmıştır demiyorum ama.
Bunun nedenlerini düşünmüyorum bile. En azından bana kendini evini odalarını perdelerini açan bir kadın var karşımda. Hatta bazen benim düşlerime olgunlukla yaklaşan bir kadın var...ben nasıl dün dünde kalandır derim? Üşüyorsun üşüyorum bazen yazmak bile ısıtmıya yetmiyor....
Bu yorum Site Yöneticisi tarafından düzenlenmiştir.
   
Tarih : 2020-06-26 05:12:29
İsim : N.D.
Başlık : Haplar
Yorum : Saat iki otuzda sırtımda bir ağrıyla uyandım. Ama zaten o ağrının geleceğini senin varlığın ve bana yaptıklarından sonra oluşacağından adım gibi emindlm.

Fazla kıvranmak istemedim. İki apranaks bir voltaren ve iki sodadan sonra hafifleyince bu kez de ter başladı. Yazdıklarını o halimle okumaya çalıştım ve sahlden de o yazdıkların beni üzmek ve belkide kalp krizl geçirip gitmem için olabilirdi, Ne aklımı ne de kendimi toplayabildim. Başım ağılaştı. Mufağın ortasına uzandım. Haplar alerji yapmış olmalılar. Ağzım kuru, her tarafım kaşınıyor şu an.

Saat beşe geliyor. Kaşıntım ve ağzımın kuruluğu devam ediyor.
Beni hasta ettin işte. Bu öiüm başkalarından gelse tınmam da ama senden gelirse bayağı üzülürüm. Yüzünü görmediğim yanyana oturup iki çift laf etmediğim kadın...
Bu yorum Site Yöneticisi tarafından düzenlenmiştir.