Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Mektuplar
Kuyruklu Yıldız
Yamalı Mektuplar
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Nar'a Mektup 3
Nar'a Mektup 2
Sehpa
Kilyos civarında bir ...
Karmakarışığım Mektu ...
Yoksulluk
Kim o kim
Uyuyordum
Kapanlar
Sıkıntı
Canım
Ayrılığın rengi
Deli’mden mektup gelmiş
Artık kimse mektup yazmıy ...
Sana Hasret
duvarcılar aşık olabilir mi?, aşık olurken göz önünde bulundurulması gerekenler, aşk sözleri, aşkla ne yapılamaz, kül, aşk, günlük, kraliçe geldi, günlük, tümü

Şu an sitede 8 kişi on-line
Bugün 1,716 ziyaretçi 
Toplam 16,658,956 ziyaretçi 
 
 
   
  21 Şubat 2020 Mektup
  21.02.2020 - Mektup Kutum
   
 

Merhaba Sokak Düşü, 
Bakalım bugün hayat bizi nereye götürecek? Ben de bilmiyorum. Sabah olup insanın bir bilinmezliğe uyanması ne tuhaf bir şeydir. Oysaki isteriz ki her şey hayatımızda belirli olsun. Atacağımız adımlar, yürüyeceğimiz sokaklar. Açacağımız pencereler.
Bugün güzel olsun. Güzel dediğimden çok fazla bir beklentim yok. Yani fazla bir beklentim yok diyorsam. İğnelerimi unutmayayım. Zamanında olayım. Dün unuttum; vicdan azabı çekiyorum. 
Hava henüz karanlık. Gün ışımadı. Sabah 6:19. Hem de kapkaranlık. Yani hiç ışık yok. Tuhaf geliyor bu durum bana. Her gün tuhaf geliyor. Sabah uyanır uyanmaz ilk yaptığım şey perdeleri açıp dışarı bakmak. Ne görmeyi bekliyorum acaba? Gökyüzünü mü?
Ezan okunuyor. Bu saatler... Zamanın akışında ilerlediğimiz saatler.
Kuru bir öksürük var üzerimde. 
Masam darmadağınık. Kitapların hepsi birbirinden farklı yerlere yayılmış. Kimini açmışım üzerinde farklı renklerde ayraçlar var. Kimilerinin üzerine notlar düşülmüş, kimileri bekliyorlar açılmayı...
Gün böyle başlıyor işte.
Burada hardal rengi bir koltuğum var.
Koltuğu geriye ittim. En uç kısmında oturuyorum.
Konsantre olmamı sağlıyor.
Masada suyum var. Daha kolay damar bulunabilsin diye su içmeyi ihmal etmemeye çalışıyorum...
Hayat mı? Akıyor işte.
Günün doğmasını bekliyorum.

   
   148 kez okunmuştur. Yorumlar (5) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :
   
   
Toplam 5 yorum yapılmıştır.
Tarih : 2020-02-21 07:32:09
İsim : N. dayan
Başlık : Günaydın
Yorum : Günaydın...

Dün bütün gün pinekledim. Alışveriş ve pinekleme. Dün her halde sana bir iki satır yazdım bir de öteki sitelerde yolumu dört gözle bekleyen bir kaç hayranıma...onlara yazmadım ama. beğendim işareti bıraktım. Onlara yazarken daha dikkatli olmaya çalışıyorum. Dilimi buradaki gibi kullanmıyorum disiplin altına alıyorum. Genç arkadaşlara örnek olmalıyım.

Bu sabah erken kalktım. Uykumu almış olmalıyım ya da bana öyle geldi.
Senin manzaranın aynısı burada da var şu meşhur yeşil papağanlar hariç tabii. Karanlık var grinin tonları var ve çiseleyen yağmur var. Kahve çay ve tavada yumurta bir iki dilim ekmek ardından antibiyotik akıntım kesilmedi henüz burnum ıslak. İyi ama hava bu gün yumuşak.

Biraz sonra ofise çıkarım. Bakalım Hakkıcık ne satmış geride çöplük dağınıklık bırakmış mı kapıyı umarım kilitlemiştir çünkü geçirdiği beyin sarsıntısından sonra adamda unutkanlık başlamış olabilir iki haftadır kapıyı çekip gidiyor...Buna bir şey de denmez. Müdürün en kral yağcısı ve adamı. Harcarlar beni...Yalnız bu kapı meselesi ciddi. Yoksa ben de popo altına giderim...kabak bana patlar neden bildirmedin diye...

Her neyse...bahar bahar dedin al geldi...çiçek çiçek dersin onlarda patlar. çimenlerde yalınayak dolaşacağım dedim o da çok yakında gerçekleşir...

İğneler önemli. Şaka yapıyorsun aklın sıra. Vicdan azabı çekiyorsun dimi. Çekeceksin..Yazık o iğnelere. mutlaka vurulmalısın. etkili olurlar.
diriltirler seni...

Resimler güzeldi. Çıplak bir kadın resmi vardı...Fazla girmeyeyim dedim o resme. ne olur ne olmaz...

sevgiyle kal. iğnelerini yaptır. hayat gülümsesin sana...
Bu yorum Site Yöneticisi tarafından düzenlenmiştir.
   
Tarih : 2020-02-21 11:00:17
İsim : Masal
Başlık : Günaydın
Yorum : Yağmur ,çay ve senin mektupların ,yazdıkların.Kalbim, umutlanırıyor.
***
Evet biraz umut olsun.
Bu yorum Site Yöneticisi tarafından düzenlenmiştir.
   
Tarih : 2020-02-21 15:15:17
İsim : N.dayan
Başlık : Anlamı olmalı
Yorum : Sabahtan bu yana hiç durmaksızın devam eden çiseleyen yağmur ortalığı buz haneye çevirdi. Böyle zamanlarda bir başına içilen çayın kahvenin bir kadeh şarabın ne tadı olurki. İki kişilik olmalı bunlar. Bir kitap bir şiir bir resim bunlar varken ılık bir odada ılık bakışlar ılık dokunuşlar ve ıpılık dudakların temasları eşliğinde fısıltıyla konuşulmalı. Hayat o zaman aşk o zaman anlamlaşır. Bu da fazla bir beklenti sayılmaz sanırım. Sevgiyle kal.
Bu yorum Site Yöneticisi tarafından düzenlenmiştir.
   
Tarih : 2020-02-21 15:53:23
İsim : N.dayan
Başlık : Düşiçindedüş
Yorum : Ofisin kapısını açtım. Oysa kısa bir düş görmüştüm. Eski ustalarımdan biri. Gülerek bir şeyler anlatıyordu. Boğucu bir hava var. Ben kaynaklı bir şiir ayaklanmış bir insan bir kere asmalı kendini yaşadığı hayatı utandırmamalı diyordu. İranlı bir kadın elinden tuttuğu çocuğa dilsiz bir şarkı mırıldanıyor ustaya da bu gece gel diyordu. Uyandığımda karşımda sen duruyordun. Ya da ben öyle sanıyordum. Üşümüş olmalıyım. Ofisin kapısını örttüm...sevgiyle
   
Tarih : 2020-02-21 17:03:43
İsim : N. Dayan
Başlık : Alemim sensin
Yorum : Senin hangi yönünle sevebilirim ki. Hayatını seviyorum. Ev halini seviyorum. Tavizsizliğini ciddileştiğin zamanlarını kendini bazen müzipçe bazen seksice anlatmanı doğanı papağanlarını serçelerini dutlarını hele o tapılası ayaklarını hasta oluşlarını kuru öksürüklerini duşlarını masanı notlarını kitaplarını giyinikken çıplaklığını çıplakken giyinikliğini seni hangi yönünle sevsem o kadar çoksunki anlatamam. Bana değişik hayatların varlığını sunduğun içinde seviyorum seni.