Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
İş Görüşmesi
25 Şubat 2020 Evdeyi ...
23 Şubat 2020 Hastan ...
23 Şubat 2020 Yüzüm
22 Şubat 2020 Geceni ...
Konu
zor
:(
ne uğruna
ruh durumum
24 Ekim
İlişki
Yeniden Doğmak İçin 150 G ...
Sana geldim yine
Yeniden Doğmak İçin 150 G ...
günlük uyku, web siteleri ve görsellik, günaydın, martı, bir kadın gittiğinde, c vitamini, komik fotoğraflar, dünyanın güldüğü fotoğraflar, mizah, tümü

Şu an sitede 19 kişi on-line
Bugün 4,664 ziyaretçi 
Toplam 16,381,400 ziyaretçi 
 
 
   
  16 Ağustos 2019 Cuma – Gün Ortasında
  16.08.2019 - Anlar
   
 

Halsizleşen bir ülkenin damarlarında dolaşırken son nefesini veren kelebekler için saat daha erken. Bu saatlerde sokaklar canlıdır. Canlılığın olduğu zamanlarda; el şeklindeki tokmak çalınmaz. Sadece kapı önünde oturulur. Bu yer yer demirleri paslanmış eski yeşil kapı, kimbilir kimleri ağırlamıştır.

Yağlı ellerini bedenine süren, koltuk altları kekik kokulu kadın, geçecek birazdan buradan…ve evlerin camlarında konuşmaların yörüngesi dönmeye başlayacak onun savrulan eteklerine.

Üstelik faketmiyor da kadın ya da erkek oluşu konuşanların. Her bir sözün süzüleni olacak birazdan. Bu saatler hayvani sözcüklerin mağaralarından çıkma zamanıdır. Terlerini üzerinden atmaksızın, yırtınarak gelen ulumalar karşılığını gün ortasında çığlık çığlığa almak için beklemektedir.

Kekik kokusunun sıcak havanın içerisinde yitişi üzerine bir çok söz söylenebilir aslında. Ancak bu konuda bir eğilim göstermek yerine herkesin tek bir şeye fokuslandığı gözlenmekte. Sessizlik…

Yaprakların, çimenlerin, dalların kıpırdamadan duruşu, bedenlerine sürtünen sesleri duymadıkları anlamına gelebilir miydi peki? Kadınların, adamların gülüşmeleri çoğalıyor yeşil tokmaklı kapının önünde. Birinin gamzesi eğiliyor yere düşmüş olan gülü alıp kekik kokusunun geldiği yere yöneliyor.

Derin bir nefes alarak yeniden gözlerini daldırıyor kahkahalara. Birazdan ama birazdan kapı açılacak. Ve gecenin malzemesi olarak canlı ve diri bir beden konuşacak.

   
   237 kez okunmuştur. Yorumlar (1) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :