Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Mektuplar
Kuyruklu Yıldız
Yamalı Mektuplar
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Paris CDG Havaalanı
Havaalanında
Bir Ölüye Mektup
Gece
Bir tost bir Tolysto ...
Haber
foto
Ahkam
Üçü mü ikisi mi bir arada ...
Merak
Canım
Ayrılığın rengi
Deli’mden mektup gelmiş
Artık kimse mektup yazmıy ...
Sana Hasret
çocuk bahçesinde, ne yapabiliriz, birliktelik, kahve fincanı fotoğrafı, bir şehirle birlikte olmak, yaşarken görüyor muyuz, yaşadığımız şehir, hayata dair, günlük, tümü

Şu an sitede 32 kişi on-line
Bugün 8,619 ziyaretçi 
Toplam 15,297,693 ziyaretçi 
 
 
   
  16 Ağustos 2019 Cuma – Güne Başlarken
  16.08.2019 - Mektup Kutum
   
 

Güne başlarken hayat, bütün nefesini tutuyor, doğa şarkı  söyleyerek başlıyor ilk ışıklarını yaymaya. Bir kuş seramonisi ile doğuyoruz güne. Çok uzaklardan bir horoz, şehrin içerisinde doğayı hatırlayın der gibi bas bas bağırıyor.


Ben en çok kargaları duyuyorum sana yazarken. Bir de boğuk boğuk sesler çıkararak bir o yandan bir bu yana uçuşan martıları. 
 
Sabahları uyandığımda mutlaka su içmem gerekiyor. Unutuyorum su içmeyi. Kendime ara ara hatırlatmaya çalışıyorum. Su içmem gerektiğini. Uykumun baş ucuna, bilgisayarımın yanına. Odalardaki sehpaların üzerine ayrı ayrı su şişeleri koydum. Hangisi ile ratlaşırsak artık.  

Sen de sabahları su iç. Bir insanın bedeninin yıkanması, zihninin yıkanmasını sağlıyor. Düşünürken daha engin düşünebiliyor.

Gözlerinin en keskin saatleri ile ufka bakıyor. 

Ağustosun 16’sındayız biliyorsun öyle değil mi? Hatırlatmamın elbette bir nedeni var. Gerçi senin çok umurunda değil, senden olmayan nedenlere takılmak daha fazla ilgilendiriyor olmalı seni. Ancak doğan günün enerjisinin içerisinde bir enerjin olduğunun farkındasındır sanırım. 

Bizler hayatın edilgenliği içerisinde yol aldıkça, o hayat hiçbir zaman bize istediğimiz sabrı, dirayeti, enginliği vermeyecek. Ne zaman ki kanatlarımızı açmaya başlarız. Rüzgarı işte o zaman hissetmeye ve onunla birlikte dans etmeye başlarız.
   
   208 kez okunmuştur. Yorumlar (9) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :