Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Mektuplar
Kuyruklu Yıldız
Yamalı Mektuplar
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
29 Şubat 2020 Yenide ...
27 Şubat 2020 Evdeyi ...
26 Şubat 2020 Mektup
24 Şubat 2020 Bir Gü ...
21 Şubat 2020 Mektup ...
Konu
zor
:(
ne uğruna
ruh durumum
Canım
Ayrılığın rengi
Deli’mden mektup gelmiş
Artık kimse mektup yazmıy ...
Sana Hasret
Toys "R" Us, çocuk parkım, çocuklara nereden oyuncak almalı, uyandığımız zaman ne deriz, günaydın, yani hafta, bakımsız, baş dönmesi, bahar, bayram tümü

Şu an sitede 17 kişi on-line
Bugün 5,013 ziyaretçi 
Toplam 16,381,749 ziyaretçi 
 
 
   
  Bazen...
  15.08.2019 - Mektup Kutum
   
 

Bazen... sağnağında kalıyorum gecenin. Karanlık, öyle çıkamıyorsun da kapıları vurup. Gece izin vermiyor ayaklarının kilometrelerce yürümesine. Bütün karanlıklar gecesi olanlar için yaratılmış sanki. Böyle zamanlarda dört duvar sana dar geliyor.

Kabul ediyorum isteklerimin yersiz, amansız, soğuk, kayalık, can atıcı uçurumlardan geçtiğini. İnsan yine de istiyor; bu insanoğlu bir şey diyemiyorsun. Kumsalda yarılmış ayağına kum tanelerinin dolmasıyla da anlatamıyorsun.

İstanbul'a da anlatamıyorsun. Bak İstanbul, sen aslında... diyerek başlayamıyorsun cümleye. Gözlerinin içi duruyor. Senin de için duruyor. Utanıyorsun. Öylece kalıyorsun. Bir şey istemek için ay çiçeği tarlalarına da geç kalmamalı insan. Sevdiklerine de geç kalmamalı.

Belki de ölerek yaşamayı kabul etmeli. Ama insanoğlu da böyle bir şey değil ki. Yani ne kadar öldürürsen öldür, doğası izin vermiyor nefessiz kalmasına. Girdiği bataklıktan bile nefes almaya çalışıyor. Ne diyeceğiz, sen orada nefes alma mı? İnsanın içerisini de çölleştiremiyorsun ki. Sulamasan da, yolsan da yapraklarını, orada biryerlerde bir tohum oluyor. O tohum kendi kendine filizleniyor.

Ben üzülebilirim. Sen üzülme. Bana bir şey olmaz. Sabah olur, orada denizin kıyısına ağzını dayamış bir kayık görürüm, ben de denizin tuzu olurum. Orada bir arnavut kaldırımı vardır, ben de o kaldırımın peşine takılırım. Sen üzülünce şehirler ağırlaşıyor. Sabahların da rengi olmuyor.

Sen üzülme;bir çay, bir poğaça alırım geçer… gece de geçer; karanlık da geçer. Ben yine can acıtıcı bir şekilde istemeye devam ederim yaşama dokunmanı. İçini kanatarak uyanmanı. Bırakmamanı. Vazgeçmemeni.

Sen üzülme, ben üzülürüm senin yerine.

Biliyor musun... bazen… güneşin doğuşunu beklemeden İstanbul’un karanlığında yürümek istiyorum.

Olmuyor.

   
   357 kez okunmuştur. Yorumlar (1) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :