Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Mektuplar
Kuyruklu Yıldız
Yamalı Mektuplar
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Günaydın Uğur Böceği
İnsanın İnancı
Mektuplar
Yağmur Yağıyor
Günaydın
Günaydın
cumhuriyet
Kopmak
sonbahar
Susmak bazen
Canım
Ayrılığın rengi
Deli’mden mektup gelmiş
Artık kimse mektup yazmıy ...
Sana Hasret
telaşlı yağmur, şiir, sen, fizik tedavi ve müzik, çocuk parkı, yemek hikayeleri, yemekhikayeleri.com, mitolojik hikayeler, dut ağacı, tümü

Şu an sitede 19 kişi on-line
Bugün 289 ziyaretçi 
Toplam 15,674,912 ziyaretçi 
 
 
   
  Unutmuyorsun değil mi gülümsemeyi
  11.08.2019 - Mektup Kutum
   
 

Merhaba,

Sana bu mektubu yorgunluğumun dip noktasından yazıyorum. Ayaklarımı hissetmiyorum bile artık. Bu kadar yorulmuş olmak için ne yapmış olabilirim, ayakta çalıştım tabii ki. 

Gereksiz birsürü uğraş işte. Günün bir kaç saatini uyuyarak geçirmeme rağmen tam dinlenebildiğimi söyleyemem. Neyseki bugün evde ayakları çok olan böceklerden yok. Beniim pencereleri açarak onların gitmesini beklemem, dalga konusu olmama neden oluyor. Yani sonuçta oksijensiz oksijensiz ev ortamında kalmaktansa neden tercih etsinlerki evi öyle değil mi?

Bugün bayramın birinci günüydü. Bizim dışımızda İstanbul’da kimse yok. İnsanların bayramını telefonla kutladım. Bazılarını da hiç aramamışım. Onlar aradılar beni.

Çatışmalar ve çıkış yolları üzerine okuma yapıyorum bu aralar. Yani kavga dövüş yapmadan yürümek mümkün müdür diye. Ben çatışmadan kaçındıkça çatışmanın tam göbeğine düşüyorum. Bazen susmak ve beklemek gerekiyor. Onu da becerebildiğimi söyleyemem. Bu nedenle yüksek gerilim hattında yola devam ediyoruz.

Sen son zamanlarda hiç armağan aldın mı? Ben almışım. Kapağını bile açmadan kaldırmışım üstelik. Böyle şeyleri genellikle özenli olduğum bir zaman açayım diye yapıyorum. Ancak gördüğün gibi…

Artık hiç film izleyemiyorum. Filmi izlemeyi vakit kaybı olarak görmemden kaynaklanıyor olabiliyor bu?

Bugün sen ne yapıyorsundur diye düşündüm. Sadece düşündüm ama. Bir tahminde bulunmak, senin kişisel alanına müdahale olur gibi geldi. Bu nedenle bir değerlendirmede bulunmadım.

Oldukça kırılgan bir yapıda bulunman, benim adım atmamı çok zorlaştırıyor. Halbuki iyi de besliyorum seni. Yani güçlü olman gerekir. Her bir rüzgar esintisinde ordan oraya dağılmamalısın.

Bir tane ağaç var burada. Her tarafını beton yaptılar. Arada bir çöp poşeti asıyorlar dallarına. Öylesine onur kırıcı çevre koşullarına maruz kalmasına rağmen, her sabah aynı güzel yeşilliği ile gülümsüyor. Onu öyle görünce umutla doluyorum.

Peki ya sen? Unutmuyorsun değil mi gülümsemeyi…

   
   262 kez okunmuştur. Yorumlar (6) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :