Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Mektuplar
Kuyruklu Yıldız
Yamalı Mektuplar
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Gururuma yenik düşüy ...
16 Ağustos 2019 Cuma ...
16 Ağustos 2019 Cuma ...
İstanbul'da Bir Akşa ...
Bazen...
günaydın
çok yakındı
uzunsemi@hotmail.com
Günaydın
Melek
Canım
Ayrılığın rengi
Deli’mden mektup gelmiş
Artık kimse mektup yazmıy ...
Sana Hasret
felsefe, zenon, stoacı zenon, iyimselik, çocuklar için okuma kitapları, ağrı, istiklal marşının anlam ve önemi, mutluluk, hayat, günlük tümü

Şu an sitede 24 kişi on-line
Bugün 7,040 ziyaretçi 
Toplam 15,034,522 ziyaretçi 
 
 
   
  Sabahın Ufkunda
  18.07.2019 - Mektup Kutum
   
 

Merhaba, ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Canının çok sıkkın olduğunu biliyorum. Bazen insanın elinden hiç bir şey gelmiyor. Neyin ne olduğunun da bir önemi kalmıyor. Aile ile çatışmak zordur. Bir çok zorluğu atlattın ama. Yaparsın bunu da. Yapamazsan sonuçlarının hiç de iç açıcı olmayacağını söylemişsin. Çocuklar sözkonusu oldu mu elbette insanlar daha hassas olmalı.

Benim de kafamın karıştığı zamanlar oluyor. İçinde bulunduğun bu bezginlik hali beni de çok etkiledi. Neden diye sormamaya çalış lütfen. "Neden?" Sorusu insanı içine çeker ve orada bırakır. "Nasıl?" diye sor. Nasıl bu durumdan çıkarız.

Teknoloji çok gelişti. Artık çok küçük yaşta yapılan teşhişlerin tedavileri mümkün. Bunun için kararlı olmanız gerekiyor. Dirayetli olmak zorundasın. Ve hem evde, hem işte hem de sokakta çok daha büyük tepkiler alacaksın. Hiç kimde karşılaşılan zorluklar karşısında tavır almak istemeyecektir. Bunu orada yapabilecek tek kişi sensin.

Bana nasıl bu işin içerisinden çıkabileceğini sormuş ya hani? Yol aldıkça çıkacaksın. 

İlk iki ay çok önemli. Her ne olursa olsun iki ay boyunca ısrarla vazgeçmeden bütün aşamaları yerine getirmeye çalışi. Mükemmel olmak zorunda değilsin. Senin emek ve çaban onları da hareketlendirecektir. Hiö bir güç yapılan bir emek, çaba ve gayretin karşısında duramaz. Zaten iki aydan sonra da ilerlersiniz. 

Bu arada yazılarına ara vermemeye çalış. Yazılar besliyor seni. Dilinde çok fazla insanda olmayan ender bir ses var. Hani bir gün yazar olarak anılmak istiyorsun ya, belki sıkıntılardan arındığında oturur yazmak istediklerini de düzenlersin. Yeniden değirmeni anlatırsın. 

Sen değirmeni anlattığında, hiç bir şey söylemedim ama günlerce yazmanı bekledim. Sanki beklersem kendiliğinden çıkıp gelecek gibiydi.Başka beklediğim yazılar da oluyor. Mesela hiç yazılmayacak olan 150 tane deneme var. Yazarı önce tamam dedi. Hatta bunun için çalışma istedi. Sonra yapmadı. Bir gün olur mu? Olabilir tabii ki. Tuhaftır hep yazdığını düşündüm. Ancak onun herşeyi mükemmellik üzerine kurulu. Halbuki varsa bir yeteneğin akmalı. Tuhaf geliyor bunlar bana. Anlayamıyorum. Değirmen demiştim değil mi? Evet senin değirmenin ve un fabrikaların çok güzel.


Sıkıntını içimde, yüreğimde hissettiğimi bilmeni istiyorum. Nefes alamamanın nedeni bir yaş dönümü yaşıyor olmandan da kaynaklı olabilir. Kim ne derse desin aldırma ve yürü. Üç beş insan kalmışsa bu dünyada güzellilten yana. Yaşayabilmeli, yaşatabilmeli.

Bütün iyi dileklerimle yol alman diyeğiyle..

   
   154 kez okunmuştur. Yorumlar (2) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :