Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Her şeyi, adımı bile ...
Tolstoy'un Bisikleti
Sana da Tuhaf Gelmiy ...
Bir İnsanın Aştan Ca ...
Dinmedi Gece
Günaydın
cumhuriyet
Kopmak
sonbahar
Susmak bazen
İnsan Neler Yapar Neler Y ...
Yağmur Yağıyor
Sessizlik
Martılar.. Martılar..
Kör Olmamak Gerek
kraliçe ve türkiye, ingiltere kraliçesi bizi ziyarete geliyor, hayata dair öyküler, nasıl bilirdiniz, günaydın yeni gün, sabah nasıl uyanıyor, günaydın şiiri, günaydın, günaydın yazıları, yılbaşı kartı nasıl yapılır tümü

Şu an sitede 7 kişi on-line
Bugün 977 ziyaretçi 
Toplam 15,664,917 ziyaretçi 
 
 
   
  Somut Durumlar Karşısında...
  17.06.2019 - Umut
   
 

Boynum ve omuzlarım tutuldu. Tam bir tahta gibi duruyorum. Sıcak su ve havlu fena gelmedi gerçi..

Yeşil papağanlar, saksağanlar, saka kuşları, serçe ve martılarla güne başladım yeniden. Onların her gün ve yenidem ayını performansla gösterdikleri bu inanılmaz akş sabahlara bir mucize ile uyanmamı sağlıyor. 

Penoloğe'nin kızı 2 yaşındaki Lokum zor bir süreç geçiriyor. Ona koydukları teşhis çok ağır. Bunu kendime bile sesli olarak söyleyemezken yazmak çok ağır. Olayın şokunu atlatıp bir an önce ne yapılabilir diye bakmak gerekiyor. Fakat nasıl böyle bir şey olabilir tuzağından çıkamadım hala. 

Problemin ana kaynağı sadece Lokum değil, ebeveynleri de. Sorun şu ki önce onların düzelmesi gerekiyor. Fakat kendilerine engel olamadıklarını görüyorum. Bu durumu anlamaya çalıştım. Kendi üzerimde denedim. 

Bir durum belirledim. Sonra buna ilişkin telkinleri çıkardım. Sonra da uyguladım. Sonuç... Ne kadar telkinde bulunursanız bulunun kendinize, somut bir durumda kaldığınızda içgüdüsel olarak hareket etmeye başlıyorsunuz, alışkanlıklarınız size yön veriyoır. Bu nedenle otonom mekanizmalarının güçlendirilmesi gerekiyor ki somut bir durumla karşı karşıya kalındığında onun var olan psikolojisinden çıkılarak rasyonel düşünebilin. 

Biraz meşakatli bir yol alacak fakat çıkacak. 2 yaşındaki böyle bir sınavla karşı karşıya kalmak zor. Özellikle siz ağladığınızda anneniz de sizinle oturup hüngür hüngür ağlıyorsa...

   
   267 kez okunmuştur. Yorumlar (4) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :