Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Güzel Fikir
Günaydın Yazıları
Aşk
gün
Bir kitap iki çeviri
Cevapsız gün
Seninle ne yapacağız
9. Günde yürüyüş
umutlar
Desek...
Mutluluk oyunu
:
nd.
Kız Nasıl İstenir?
Annem Kime Oy Verecek
"günaydın"
Gamzelerin alık alık
Gel
mutfak, gece, iyilik ve doğruluk, nana ve anrew, anneanneler ve torunları, şekerleme ve katkı maddeleri., çocuklar ve şekerleme, eti puf, pul koleksiyonu, sevmek tümü

Şu an sitede 4 kişi on-line
Bugün 1,394 ziyaretçi 
Toplam 14,289,188 ziyaretçi 
 
 
   
  Ayak Bileği Burkulunca Ne Yapılır?
  05.06.2018 - Günlüğüm
   
 

Ayak bileği burkulması basit bir ortopedik rahatsızlık gibi görünse de, gerekli önlemi almadığınızda ayağınızı askıya alabilecek bir ciddiyet kazanabilir.

Bir burkulma olayı yaşandığında, ayağınız size ters gidecen bir şeyler olduğunu, bir durmanız gerektiğini hatırlatır. 

Yapmanız gereken basit, burkulma gerçekleştiği andan itibaren öncelikle ayak bileklerinize ben bunun farkındayım sinyali vermek. Bunun için de bileğinizi elastik bir bantla sarmalısınız. Bu ayak bileğine durumu gördüm telaşlanma mesajı vermektir. Ayak bileği ilk mesajı aldıktan sonra, bunu kalpten söylediğinizi anlaması için ayağınızı kalp hizasında yularıda tutmalısınız. Bunun için bir yastıktan yardım isteyebilirsiniz.

Bundan sonraki en büyük destekçiniz soğuk kompleks olacaktır. Saat başı buz kompleksi yaparak 10-15 dakika dinlendirmelisiniz. Buda devamlılık ve özenin göstergesidir. Tamam sıcak bir an yaşadın ama sakinleş diyerek daha güçlü bir yanındayımlık duygusu yaratırsınız. Bu arada edinebilirseniz etol (hap), muscoflex duo jel(krem) edinerek şiddeti biraz azaltabilirsiniz. Tabii en etkili olanı voltaren jel'dir. Nohut kadar kullanacağınız jel'ler sizi öldürmese de aklınızda soru işaretler yer açabilir bu nedenle eğer kuralk, sağlıktan yoksun, insansız bir yerde değilseniz, ayağınıza daha güçlü bir mesaj vermek için mutlaka bir ortopediste görünmelisiniz.

Bütün bunlar olurken, siz bir çocuksanız farklı, gençseniz farklı, büyükseniz farklı, çok büyükseniz daha farklı bir tepki verirsiniz. Böylesi bir durumda ayağın kendine gelme ve sizinleyim yola devam sinyal süresi de değişecektir. Fakat 24 ila 48 saat içeriisnde kendinize gelmedi iseniz, Hassasiyet derecesi artmış demektir. Ayak bileğiniz bir profesyonel ile sosyalleşmek istiyordur: Mutlaka yola dökülerek uzman biri ile sosyalleşmesine yardımcı olunuz.

   
   786 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum yaz! - Etiketler : ayak bileğim burkuldu şişti ne yapmalıyım, ayak bileği burkulması iyileşme süresi, ayak burkulması için krem, ayak bileği burkulmasında elastik sargı uygulaması, ayak bileği burkulma tedavisi, burkulmalarda ilk önce ne yapmalı
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :