Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Mutfağım
Bilgi Kumbaram
Mektuplar
Mizah
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
23. Madde Bürosu
Şiir Defterim
Günlüğüm
Güzel Fikir
Türkiye
Anneler Günü
Günaydın Yazıları
Blog
Teknokentim
İzlediklerim
Gezi Defteri
Türkçe
Ekonomi
İstanbul
Aşk
Aktüel
Mektup Kutum
Hayvan Çiftliğim
Çocuk Parkım
Botanik Bahçem
Doğru nedir?
Sen Hocasın İstediği ...
Güzel Günler
İstanbul, 5 Haziran ...
Ayak Bileği Burkulun ...
Yalan
muamele
Karekök
Uyar oğlu
kafaca
Kız Nasıl İstenir?
İstanbul'da Bir Hafta
Annem Kime Oy Verecek
Fotoğraflarla Türkiye'dek ...
Gamzelerin alık alık
uçurtma, şiir, hindistanda yaşam, hindistanda çocuklar, haftasonu, bakımsız, kıbrısta gidilmesi gereken yerler, mavi köşk, bereket, günlük tümü

Şu an sitede 7 kişi on-line
Bugün 4,008 ziyaretçi 
Toplam 12,998,386 ziyaretçi 
 
 
   
  Ortalamadan Sapma
  04.06.2018 - Günlüğüm
   
 

 Kirkor bir çizgi çizdi. Çiginin ortalamasını hesapladı. Sonra ortalamadan sapmayı hesapladı. Ortalamadan yüzde 5 ila 10 arasında sapanları birinci kulvara aldı. Yüzde 10-20 arasında sapanları ikinci kulvara aldı. 20 ile 70 arasındakileri üçüncü kulvara aldı. Ortalamadan yüzde 70 ve üzerinde sapma gösterenler ile ise anket yapıldı. Yapılan tesbitler; kendilerini ortalama ile farklı adleden gurubun davranış biçimlerinin aykırı olması idi. Bu gurup için ortalamalara yaklaşanlar ile aynı sofrada olmak bile rahatsızlık vericiydi.

 
Kirkor'un masasnın üzerinde bir kum saati vardı. Mühim işleri olduğu zaman kum saatini çalıştırırdı. Arkadaşı perdedarın saplantılı saat tutma özelliği ona da bulaşmıştı. Perdedar zengin kişilikli olmakla birlikte, üç defa evlenmiş fakat çocuğu olmamıştı. Zürriyetinin kesileceğine inanıyordu. Bundan dolayı da hep biraz kederli idi. Kirkor, ogün de yorgun ofisinin kapısından girdiği gün, yerine oturur oturmaz kum saatini çalıştırdı. Kum saati çalışmaya başladığında pilav geldi aklına. Akşam güzel bir tiritli pilav yemişti. Hafif silkelendi devam etti. Masasının gergin bakışları arasında işini yapmaya çalıştı. Gözleri kamaşıyordu. Yorgun olduğunu hissetti.
 
Kirkor gelirken bir karga yavrusu önüne düşmüştü. Onu da yanında getirmiş, bir kaç yudum su içirmişti. Şimdi Kirkor çalışıyor, karga da masanın yan tarafında oturuyordu.
 
Kirkor'a bir mektup geldi. Rutin bir işi yapar gibi o da mektubu açtı ve okumaya başladı. Gözleri faltaşı gibi açılmıştı. Şakakları zonkluyor, kalbi avını kıl payı kaçırmış dişi bir çitanınki kadar hızlı çarpıyordu. Derin bir nefes aldı. Bekledi, bekledi, bekledi. Nabız atışları normale dönünce...
 
....
   
   169 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :