Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Kişisel Gelişim
  Yol Alan Yazılar
  Bilmece
23. Madde Bürosu
Şiir Defterim
Günlüğüm
Montaigne’in denemel ...
Stockdale Paradoksu
Fazla Kurcalamayın H ...
Daha iyi yenil
Kültürel ve Sosyal S ...
....
Gün Ağarırken
Zurnanın müziği
kapris çekemem
temiz demokrasi...
Asla Pes Etme
"Sen benim için önemli de ...
Haftasonu tatili hakkında ...
Neden Ben?
Işık
hayat nasıl başlıyor, yol alan yazılar, doğanın mucizesi, bakımsız, bir insanı sarsmak, ekonomi, günaydın, günaydın şiirleri, kadıköy 8 mart mitinginden görüntüler, tümü

Şu an sitede 3 kişi on-line
Bugün 2,365 ziyaretçi 
Toplam 13,543,518 ziyaretçi 
 
 
   
  Başı Kör Cehalet
  21.05.2018 - Laboranite / Kişisel Gelişim / Yol Alan Yazılar
   
 

Ayakta kalabilmek, her şeye rağmen çağrısına uyabilmek hayatın; uyanmak demek aynı zamanda. Günün herhangi bir saatlinde, ışığın kesildiği yerde. Gözlerini açıp bakabilmek. Baktığında ayırdına varabilmek. Mesafelerin bileşkesi değildir aslında bir mektup gibi masaya bırakılan. Sadece o ana dair bir yaşam belirtisidir. 

Yaşamak için hikayelerden beslenen bizler, aslında biliriz hikayelerin gerçek hayaller üzerine kurulu olduğunu. Gerçeğini kabul etmek istemeyiz anların. Başka bir çağrının içerisinde geçer hayat. Oysaki bu çağrı almaz içine var etmez yaşamı. Bizsizleştirdiklerimiz iklimi olmayan bir dünyanın çağtısı haline gelmeye başlar. Binlerce kez dile getirilmiş olan iklimsizlik artık kendini göstermeye başlamıştır.

Canımızı yakan boynumuza vurulan balta değildir artık. Başı kör bir cehallettir sadece. Bu cehaletin aydınlığımız olma ihtimali ne kadar yakıcı olsa da, tutunma noktası haline gelmişse içimizde biriktirdiklerimizin uyanmak istemeyiz.

Olmuyor olmayacak dediklerimizin var olması, bize ne kefen biçer, ne onurlandırır ayakta tutmak için. Zaman alın teri ile beslenebiliyorsa taşır içinde adaleti. Adil olduğunu savunmak, sırtında büyümemelidir bir çırpınışın. 

İşte bu nedenle... Sabahlar sabah olarak başlayacak.

   
   302 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :