Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Mektuplar
Kuyruklu Yıldız
Yamalı Mektuplar
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Merhaba Çaydanlık
Sen...
Cennetimi Sana Verdi ...
Marché aux Puces Par ...
Bir mektup da sana: ...
Nereden gelir önemli benc ...
Kaos
üretmek
Merhaba
Bugün
Canım
Ayrılığın rengi
Deli’mden mektup gelmiş
Artık kimse mektup yazmıy ...
Sana Hasret
şiir, botanik bahçem, çiçekler, komşuda pişti bize de düştü, yiyecekler ve komşuluğun önemi, komşuda pişen hikaye, bayanlar spor yapıyor, vapur ve tren, şiir, tümü

Şu an sitede 12 kişi on-line
Bugün 2,366 ziyaretçi 
Toplam 13,948,399 ziyaretçi 
 
 
   
  Mektup
  30.04.2018 - Mektup Kutum
   
 

 Nisan ayı bitmek üzere güzellik. Baharın en güzel yanı geride kalıyor yavaş yavaş. Binlerce katmanı olan bir bütünün yarım yarım daireleri içerisindeyiz sanki. Öfkenin, hüznün, sevginin, nefretin, aşkın, yolculukların uzun uzun gerçekleştiği bir ay.

Bu aralar aşk ve tutku üzerine okuyorum. Bir de takıntılar.. Takıntıları gördüğünde kesin gülümsemişsindir. İsabetli olmuştur diye.

Çok fazla adım atılamayan, yol alınamayan açmazlar içerisinde olabiliyoruz bazen. Benim için biraz sık da olabilir. Önemli olanın iyi niyet olduğunu düşünüyorum. İyi niyetli isek yol alabiliriz. İyi niyetli isek birbirimize belkide başkalarına bir katkımız da olabilir.

Bambaşka hayatların birer yolcusu olsak da, senin gözlerinde bazen bakabilmek dünyaya olağanüstü. Bunu her zaman anlatamıyor olabilirim. Fakat yansıması böyle.

Biliyorsundur. Sabahları yürüyordum eskiden. Fakat yürüyüş saatlerini beşe almak bana iyi geldi. Tamamen dinginliği soluyorum. İstanbul'da trafik yok. Sabahın en güzel saatleri. Güneş doğmamış oluyor daha yürümeye başladığımda. Tek tük karşılaştığım insanlar birbirlerine günaydın diyor. Sadece insanlar değil, köpekler, kediler, martılar, kargalar ağaçlar da eşlik ediyor bu yürüyüşe. Hepsi "günaydın" diyor. Şehir insanının o kopuk hali yok bu yürüyüşlerde. Bir de sabahları belki bu aralardır bilemiyorum ufuk çizgisinin kaybolduğu bir sis oluyor. Gökyüzü ile deniz tamamen birleşik.

Şu ara ilgi alanımda ekmekler var. Sadece şekil formlarına uymadığı için ekmeklerin nasıl olur da çöpe atılmaması sağlanabilir üzerinde duruyorum.

Diğer gündem maddem öfke kontrolü. Nedersin öfkemizi kontrol edebilir miyiz? Öfke kontorülüne gereksinimin 30’lu yaşlarda azalmaya başladığını 55’lere dayandığında çok fazla azalabildiğine dair bir çok makale okudum. Şiddeti azalabiliyor fakat bunun için çok uzun süreçler gerçekleşebiliyor. Kişilerin bu konudaki adımları ise oldukça önemli.

Öte yandan her birimiz bir başka çeperde sıkışıyoruz. Hiç kimse ile oturup beş parmağın beşi ile ilgili konuşamıyor. Birinin birinci gün attığı adım. İkinci gün sınırı haline gelebiliyor. Bu nedenle giderek içe kapanan boğulan bireyler haline geliyoruz.

Sana mektup yazmama gelince, ben dağıldıkça sana yansımaları da olumsuz olabiliyor. O anki ruh halimin geçişleri gelip önünde dağılıyor. Yani diyeceğin o ki, yürüyorum ama eğri büğrü yürüyorum. O nedenle arada bir yalpalamalarım bundan. Sen aldırma. Nisan ayının son gününün keyfini çıkar. Bir dilimde bana ayır. Ne bileyim belki gelir ve bulur beni.

   
   384 kez okunmuştur. Yorumlar (1) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :