Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Mektuplar
Kuyruklu Yıldız
Yamalı Mektuplar
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
8 Ocak 2020, Yalnızı ...
7 Ocak 2020 Güzel Gü ...
6 Ocak 2020 İstanbul ...
5 Ocak 2020 Galata K ...
4 Ocak 2020
değişim
Halüsinasyonlar
Şüpheli Şıklar
Şairler
Ufak çapta bir bakış
Canım
Ayrılığın rengi
Deli’mden mektup gelmiş
Artık kimse mektup yazmıy ...
Sana Hasret
çocukların komik cevapları, karikatur, fransızca günaydın tarattığında hangi karikatur gelir, mektup, kestane, çınar şiiri, günlük, pırasa, mercimek çorbası, tümü

Şu an sitede 12 kişi on-line
Bugün 5,191 ziyaretçi 
Toplam 16,084,542 ziyaretçi 
 
 
   
  Yüreğim
  06.09.2019 - Mektup Kutum
   
 

 Yüreğim, uzun bir yolculuk sonrası evdeyim. Duş aldım bir şeyler yedim ve çalışmaya başladım. Dün bitirmem gereken bütün taslaklar bugüne kaldı. Belki işe gidebilirim diye düşünüyordum fakat, evde sürekli oradan buradan ne oldu ne bitti diye aşağıdan yukarından sorular yağmaya başlayınca bir de çevreden meraklı gözler toplanınca kalmak daha uygun geldi. Bir de annemi göreyim istiyorum. En son sesi huysuz geliyordu. Huysuzluk pek ona göre değildir. Gereksiz bulur. Ama bu defa hiç umurunda bile değil. Birinci ayağı iyileşti. İkinciye sarmış durumda. Bakalım ona ne zaman el atacağız. 

Evdeki çiçekler kurumuş bu arada. İlk defa oluyor böyle bir şey. İçeri girer girmez onları gördüm. Böyle uzaklaşmalarında genellikle boyunlarını bükmüş olarak karşılarlardı beni. Bu defa vazgeçmişler, kimi yapraklarını dökmüş, kimi hiç kalkamayacakmış gibi kırmış yeşilini. Anlayacağın koymuşlar tavırlarını. Uzun gelmiş olmalı gidişim. Genelde onlar için bir damlama sistermi kurardım. Bu defa nasıl oldu ise olamadı. Onlar da hali ile sen sağ ben selamet olmuşlar. Bakalım sularını verdim. Bir kıpırtı olacak mı göreceğiz.

İstanbul'u özlemişim. Ne kadar güzel bir yerde olursan ol, yine de arıyorsun demekki dokunduğun, hissettiğin, yaşadığın mekanı. 

Öyle çok yorgunum ki..

Bıraksalar sanki bir hafta hiç kalkmadan yatarmışım geliyor. İnsanlara tatil sonrası bir hafta uyum molası izni verselermiş güzel olurmuş.

   
   107 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :