Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Mutfağım
Bilgi Kumbaram
Mektuplar
Mizah
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
23. Madde Bürosu
Şiir Defterim
Günlüğüm
Mektup Kutum
Hayvan Çiftliğim
Atlar
Çocuk Parkım
Botanik Bahçem
Leylek Nasıl Yuva Ku ...
Kuşlar eskiden gecel ...
Balinalar Artık Daha ...
Bugün öğrendiklerimi ...
Bugün öğrenmem gerek ...
Nefes
.......
.....
.....
Ftrnd
Leylek Nasıl Yuva Kurar
İyiki Horoz Değiliz
Bülbüllerin Ötme Zamanı
Civcivler Kalktı
Gözünün İçinden Öpeyim Se ...
ölü toprağında hangi şeker yenir, kesme şeker, antalya, masaj havuzu, deniz, kaz, Hayvan, tv izliyorum, günlük, tümü

Şu an sitede 8 kişi on-line
Bugün 1,183 ziyaretçi 
Toplam 12,793,973 ziyaretçi 
 
 
   
  Civcivler Kalktı
  04.05.2008 - Hayvan Çiftliğim
   
 

Ablamlardayım..sabahın beşi cicivler uyandı. Habire konuşuyorlar. Dün gece evin babası yapılan bir vahşetten bahsediyordu..

Costa Rica'lı Guillermo Vargas Habacuc, bir sergi açıyor. Bu sergi boyunca bir sokak köpeği buluyor ve bir odada duvara bağlıyor. Köpeği günlerce aç -susuz bırakıyor. Bu süre içinde insanlar gelip sergi gezer gibi köpeğin zayıflamasını, bir deri bir kemik kalmasını izliyor.

Köpek açlıktan yavaş yavaş can çekişmeye başlarken, mekanı ziyaret edenler bu anlara tanık oluyor. Köpeğe yapılan işkence ancak köpek öldüğünde son buluyor. Tabii o ana denk gelen seyirciler çok şanslı sayılıyor. Zira serginin en "can alıcı" bölümüne tanık olmuş oluyorlar. Köpeğin ölümü ile birlikte sergi de sona eriyor.

Köpeği aç bırakarak öldüren "sanatçı" Guillermo Vargas Habacuc ise kendini "köpek sokakta zaten açlıktan ölecekti" sözleri ile savunuyor.

Costa Rica'lı Guillermo Vargas Habacuc için durum bu. Peki insanlar böyle bir sergiye nasıl olur da gider derken..Civcivlere geldik. Bunların yaşama şansı var mı? Yüzdeye vursak..5'i geçmez. O halde bizimkiler de civcivi kutuya koyacak..her gün gelecek civcivlere bakacak.."eh! biraz daha zayıflamışlar mı" diyecekler. Eve civcivleri davet etmeyi akıl eden süper solucanla konuşuyoruz. Diyor ki ben hayvanları çok seviyorum. Tamam da ben de kavakları çok seviyorum. Hadi gel salona kavak ekelim. anladı ki sırf sevgi ile açıklayamayacak durumu. Hayvanları bir kutuya yerleştirmesinin nasıl bir işkence olduğunu kabul ettiğinde onları nereye vereceğimizi konuşmaya başladık. bunların planı onları biraz büyütüp kuzenlerinin anneannesinin köyüne göndermekmiş. Bir planları var yani.

Anne solucan dedi ki, bunlara şimdi kimse böyle bakamaz. bu doğru çünkü; baba ısıları azalmasın, diye dört dönüyor etrafında. Özel yiyecek veriyorlar ancak..evde butür canlıları beslemenin çocuğun psikolojisini geliştirmekten çok bozduğunu düşünüyorum. Neden daha küçükken..besleneceklerine zehirleniyorlar. Bu canlıların yaşam koşullarını sağlayacaksanız, buyrun alın. Yok kedi aldım kısırlaştırayım...kediye sordunuz mu; kısrlaşmak istiyor mu, köpek aldım ses tellerini aldırayım..köpeğe sordunuz mu; ses tellerinin alınmasını istiyor mu..

Çocuk solucan diyor ki; madem ki onların satılmaması gerekiyor, niye pazarda satıyorlar? Çocukları nasıl kaçırıp satabiliyorlarsa..televizyonda kolu kırılan ayağı kırılan çocuklara şahit oluyorsak...civcivler için de durum çok farklı mıdır. Ana baba civciv ne yapıyordur acaba. diyeceksiniz ki bunlar sanayi civcivi..size de söyleyecek söz bulamıyorum doğrusu.

Ne diyordum sabah 5 ve civcivler uyandı. Biri susuyor biri konuşuyor. Kimbilir neler anlatıyorlar.

   
   13,184 kez okunmuştur. Yorumlar (3) - Yorum yaz! - Etiketler : civcivler uyandı. evde civciv, köpeği bağlayarak ölümünü izleten sanatçı, sergi ve köpek ölümü, canlı vahşet, insanlar ve hayvanlar, çocuklar ve hayvanlar, çocuklar evde hayvan yetiştirmeli mi, bakamayacağınız hayvanı neden alırsınız, doğaya duyarlı olmak
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :