Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Güzel Fikir
Günaydın Yazıları
Aşk
Günaydın
Güne Kuş Sesleri İle ...
Sana Günaydın Diyebi ...
Günaydın
Günaydın...
Yoksulluk
Kim o kim
Uyuyordum
Kapanlar
Sıkıntı
"günaydın"
"Buenos Días"
"buon giorno"
Sabahlarım sana açılıyor
Bahar Geldi
ayılar çorba yer mi? bacak çorbası, çocuk oyun parkı fotoğrafı, günlük, günlük, şiir, istasyon, istasyon fotografları, tren istasyonları, şiir, tümü

Şu an sitede 12 kişi on-line
Bugün 5,507 ziyaretçi 
Toplam 16,656,875 ziyaretçi 
 
 
   
  Günaydın Hayat
  18.04.2008 - Günlüğüm / Günaydın Yazıları
   
 

Günaydınla Başlamak

Sabahın ilk saatleri. Aralanmış perdeden güne yavaşça dokunuyorum. İki serçe beliriyor kulaklarımda..Uzun bir sohbete dalmışız. Sanki yeni uyanmamışım da hep yanlarındaymışım gibi. Gözlerimi kapatıp uzun uzun dinliyorum günü. Araba sesleri..ağaçların hışırtıları..bir de hafif esen rüzgar. Arada bir de siren sesleri geliyor..Duruyorum..birden paniğe kapılıyorum! Kaçırdığım bir şey mi var. Ancak yok..hayır. Kaçırdığım herhangi bir şey yok. Buradayım işte. Günün başladığı yerde. Hayata selam verdiğim yerde.

“günaydın”

günaydın diyerek başlıyorum güne. Kimbilir nelerle karşılaşacağım. Bir su samuru görebileceğimi düşünüyorum bugün. Gülümseyen bir çift göz. Annesi ile konuşan bir karga. Hatta bir karınca ile bile karşılaşabilirim. Karınca dedim de “göçmen karınca” belirdi gözlerimin önünde. Her an göçmeye hazır nasıl olur bir karınca. Hadi göçmen kuş deyince mevsimi oluyor da insanın “göçmen karınca olunca ne yapıyorsun” hayat çok zor olmalı. Göçmek yada göçmemek sonuçta güne başlıyorsun işte. bir günaydın diyebiliyor musun? İşte mesele burada bence.

“sütçü ramiz günaydın”

Bugün dilerim bir sürahi fazla satarsın sütünü. Bu büyük bir keyf olur herhalde. Geçen defadan biliyorum. Bir sürahi fazla sattın diye bütün gün evi köşe bucak donatmıştın neşen ile. Çocukların bile renkleri değişmişti. Meğer ne güzelmiş evde bir neşenin dolaşması. Ne renkliymiş.

“günaydın parmaklarım”

günaydın parmaklarım. Nasılsınız bugün? Sizi iyi görüyorum. Bugün hissetmenizi sağlamak duyarlılığınızı artırmak için biraz doğaya dokunduracağım. Öyle ya iki yaprağa dokunmuyorsanız, gün boyu klavyeler üzerinde gidip geliyorsanız, sizden ne bekeleyebilirim ki? Umut..Yoo hayır..Elbette beslenmeniz gerekiyor. Benimle güne merhaba demek için beslenmelisiniz. Kesinlikle işlerimin akışına bırakmayacağım sizi.

“günaydın gözlerim”

günaydın gözlerim..gözlerim, cefakar gözlerim. Uzun sohbetlerin müdavimi gözlerim. Sustuğumda derdimi anlatan gözlerim. Siz? Siz nasılsınız. Birlikte uyanmak ne kadar güzel. Yani aynı anda. Öylesine muhteşemsiniz ki. Renkleri bile ayırd edebiliyorum. Bu nasıl güzel bir şey biliyor musunuz. Bu sabah söyledim mi..ben size bayılıyorum. Ne yapmayı düşünüyorsunuz bugün..Biraz birlikte vakit geçirebilir miyiz? Zamanınız var mı..Öyle mi? Çalışmanız mı lazım. Biraz olsun bana vakit ayıramaz mısınız. Bir iki saat. Elbette..bir iki saatte neler yapılmaz ki. Koca bir orman çizilir, o orman devrilir..yenileri çizilir. Nasıl güzel bir tablo çıkar ortaya..Bir iki saat ne kadar önemli. Günün oniki saati içerisinde sadece bir iki saat istiyorum. Nedersiniz?

“günaydın hayat”

Özlemle uyanıyorum bugün sana. Sokağa çıkmak için yarışırcasına. Yeni bir dalını keşfedeceğim bugün..Yeni bir karnavalına tanıklık edeceğim. Kimbilir belki düşüp yaralanacağım. Ancak merhaba diyeceğim sana. Parmaklarım..gözlerim..ayaklarım..beynim ve aklım..ve kalbimle bir merhaba.

"günaydın"
 

   
   6,021 kez okunmuştur. Yorumlar (5) - Yorum yaz! - Etiketler : günaydın, güne başlarken, sabahın ilk saatleri, serçeler uyanıyor, sabah bir merhaba de, neden günaydın diyerek başlamalıyız güne
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :
   
   
Toplam 5 yorum yapılmıştır.
Tarih : 2008-04-18 08:45:15
İsim : ebozkurt
Başlık : günaydın
Yorum : Zenginliği küstahlığa dönüşmemiş bir zenginin bolluğumdayım sanki. Bütün senetlerini ödemiş, kullanılmamış kredileri olan bir esnafın huzurunu duyuyorum. Yaratısının finalinde bir sanatçı gibi mutluyum. Dönüp dönüp vitrin camlarındaki görüntüme çaktırmadan bakıyorum. Ödenmeyeceğini bilerek borç vermeye, karşılıksız yardım yapmaya canı gönülden hazırım. Diploma almış veya istediği okulu kazanmış bir öğrencinin mutlu sarhoşluğu var. Uçar gibi hissediyorum yürürken kendimi. Hiç bitmeyecekmiş gibi gelen işlere kalkışmış insanların bıkkınlığı yok üzerimde. İstekliğim, uzun, zor yürüyüşlere, geniş perspektif gerektiren bakışlara, değişimlere. Çevirdiğim fırdöndüde sil baştan gelmiş gibi hazırım yeniden başlamaya oyuna. Nazara geleceğimden korkuyorum, gördüğüm her tahtaya tıklayıp, sağ kulak mememi çekiyorum.
günaydın
------
Bir süre yorum altı yazmayayım diyordum ama..Mektuplarını karşılıksız bırakmak çok zor geliyor. Farklı bir lezzeti var. Hem taşıdığı duyguda hemde yazım dilinde.

Bütün senetlerini ödeyince hayatın böylesine güzel bakıyor olmalı insan. Kendi ödediğim senetleri düşünüyorum da. Sanırım kağıt olanlar benim adıma hep ödendi. Ben daha kanlı canlı olanları ödemek durumunda kaldım. Buda hayatın bir parçası işte.

Yazmadığın zaman eksikliğini hissediyorum. Vitrin camlarına çaktırmadan bakamıyorum yani.

Güne başlarken seni görmek güzel.
Bu yorum Site Yöneticisi tarafından düzenlenmiştir.
   
Tarih : 2008-04-18 09:38:06
İsim : katekana
Başlık : Günaydın
Yorum : Günaydınnnnn delicim günaydın gününün diğer saatlerininde harika geçmesini dilerim:)
-----
Günaydın. Dilerim senin için de öyle olur. Ve yine dilerim..Sesin soluğun, hayata bakışındaki tebessüm ile gözlerimizden ırak olmazsın.

Bakışlarının sadeliği kadar derinliğini de tanıyorum. Gözlerinin güzelliği kadar duyumsamandaki duyarlılığı da biliyorum.

Hayata akarken..Bazen belki de her zaman..Bir rüzgarın esmesine fırsat vermeden. Seni görmeyi diliyorum.
Bu yorum Site Yöneticisi tarafından düzenlenmiştir.
   
Tarih : 2008-04-18 09:53:10
İsim : velenapruva
Başlık : günaydın
Yorum : : ,)
-----
Bu güzel bir gülümseme,
Virgüle bayıldım.
Bu yorum Site Yöneticisi tarafından düzenlenmiştir.
   
Tarih : 2008-04-18 12:05:30
İsim : katekana
Başlık : ...
Yorum : Delicim seni öyle özlüyorumki .Gözümde tütüyorsun
----
Ben buradayım hayat. Kendine şunu sormalısın? Ben neredeyim. Belki gözlerini kaldırıp daha fazla bakmalısın hayata...kendine. Işıltına.
Bu yorum Site Yöneticisi tarafından düzenlenmiştir.
   
Tarih : 2008-06-11 10:25:18
İsim : http://birminicikkizcocugu.blogcu.com/
Başlık : -
Yorum : Bir 'deli'nin günlüğünde gezinen fikrim, iki gözüm günaydın :)
----
Günaydın :-)
Bu yorum Site Yöneticisi tarafından düzenlenmiştir.