Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Güzel Fikir
Günaydın Yazıları
Aşk
Bir blogda en çok ne ...
....
Gün Ağarırken
Zurnanın müziği
kapris çekemem
temiz demokrasi...
Bir blogda en çok nefret ...
çalışıyorum, hayat işte, çiçekler, bahar fotoğrafı, hayattan bizden, günlük, ilişkiler, günlük, 1 haziran 2018, tümü

Şu an sitede 3 kişi on-line
Bugün 2,288 ziyaretçi 
Toplam 13,543,441 ziyaretçi 
 
Günlüğüm / Blog
 
   
  Bir blogda en çok nefret edilen 10 özellik
  16.03.2008 - Günlüğüm / Blog
   
 

Bir blogda görmek istemediğiniz, en çok nefret ettiğiniz 10 özellik nedir? Yeni gündemimiz bu. Bloglarda nefret edilen özellikler. Doğrusu, bir blog yada internet sitesine anında ulaşabiliyorsanız ve gözü yormuyorsa, ilk iki adımı geçmiş demektir benim açımdan. Sonrasında, basitlik ve yalınlık arıyorum.

İyi güzel de biz bir keşmekeşin içerisindeyiz..diyenler çıkabilir tabii ki. O zaman şunu sormak gerekiyor? Bu siteye kolay girebiliyor musunuz? Hayır giremiyorsunuz. Arada “çok meşgulüm” mesajı ile karşılaşıyorsunuz. Bu sorunu çözmedim ama yakında çözeceğim. İkincisi gözü yoruyor mu? Ara ara fotoğraflar..yazılar gözü yoruyor olabilir. Karışık mı peki? Zeytin dedi ki, çok karışık. Üç kriter saydım, üçünden de tekledim. Ancak bu, toparlanmayacağım anlamına gelmiyor. İlerleyen süreçte düzelecektir. Çıkmadık candan umut kesilmezmiş.

Gelelim içerik ve yorumlara. Doğrusu, hakarete varmadıkça yada bir başkasını direkt etkileyen bir mesaj olmadıkça, isteyen istediğini yazar. Keyfi bir nedenle, eli kalem tutan herhangi bir insana engel olmak çok acımasızca geliyor bana. Özellikle de kendi sınırlarımız dışında ise.

Benim yazılarımda, tamamen bana ait görüşleri okuyorsunuz. Eğer alıntı olduğu belirtilmemişse ben yazmışımdır. Yazılarımın yada görsellerin zaman zaman aşırı tepki aldığını gördüm. Hatta bu nedenle okumayan insanlar var. Onları umursamadığımı söylemeyeceğim. Elbette ki umursuyorum, ancak kişilerin kendi özlük hakları dışına taşmaları, bir süre sonra olmadıkları bir kimliğe bürünmelerine neden oluyor. Bir görüş ve düşünceniz varsa bunu savunacaksınız. Maliyeti mi var. Katlanacaksınız. Aksi takdirde, hem kendinize saygınızı hem de karşınızdaki insanların saygısını kaybedersiniz.

Benim için öz olan değer insan. İnsanı yücelten, insana yol alan bütün adımların kutsal olduğuna inanıyorum. Bunun dışındaki her şey, tali.

Evet ne diyorduk, bir blogda en fazla nefret edilen 10 özellik; Popup (Açılır) pencereler, aldatıcı linkler, sayfanın geç açılmasına neden olan linkler, göz yoran dizaynlar, geç yüklenen sayfalar, bir biri ile uyumsuz yazı kareketerleri, karmaşık menüler, anlamsız anahtar kelimeler, yazmış olmak için yazmak, uçuşup kaçışan böcekler, kelebekler..

Bir bloğunuz yada internet siteniz varsa, paylaşıma açık bir insansanız. Var olan bloğu beslemelisiniz. Nasıl ki, midenizi besliyorsanız, gözlerinizi, kulaklarınızı, ayaklarınızı, bloğunuzu da beslemelisiniz. Yoksa size aç aç bakar. Biri yer, biri bakar kıyamet ondan kopar. Benden söylemesi.
 

   
   8,642 kez okunmuştur. Yorumlar (4) - Yorum yaz! - Etiketler : Bir blogda en çok nefret edilenler, blog, blogcu, site, sitelerde istenmeyenler