Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Mutfağım
Bilgi Kumbaram
Mektuplar
Mizah
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
23. Madde Bürosu
Şiir Defterim
Günlüğüm
Mektup Kutum
Hayvan Çiftliğim
Çocuk Parkım
Botanik Bahçem
Bugün başka bir şey ...
Çetrefil olmuş hayat ...
Gönül Koyan Gönül Ko ...
Seni Ölfürücem Nazlı
Özüm
Nefes
.......
.....
.....
Ftrnd
Gökyüzü Maviyken
Penceresiz Evler
Anne Kokusu
Siz de Kızınızı Bizim Oğl ...
"Allahım Kör Et Beni"
yoğurt nasıl yapılır, yoğurt, AKP ağzı, böyle şırıl şırıl akan dereleri olsun, okuyacaksan güzel bir okulda oku, aile halleri, günlük, sevgi, mavi sen olduğunda, bakımsız tümü

Şu an sitede 8 kişi on-line
Bugün 3,689 ziyaretçi 
Toplam 12,818,525 ziyaretçi 
 
Bakımsız
 
   
  Çetrefil olmuş hayatımız
  25.06.2018 - Bakımsız
   
 

Çetrefil olmuş hayatımız. Neresinden tutarsak tutalım, tutacağı yok. Başım da dönüyor zaten, öyle tutacak yeri görebilecek gibi de değilim. Biraz martı kıyısından dökülsün istiyorum hayat. Tabii benim dememle mi olacak. Yok. Olsa... Olurdu zaten. 

Koca bir ömür geçti. Biz hala birbirimizin neresine basarız diye hesap yapıyoruz. Sağına mı soluna mı? Anlamıyorum ki ben bunu. Çok sınava girdik vallahi. Yani bir değil, iki değil, beş değil. Ömür sınav oldu. Daha ne kadar olacak. Onu da bilmiyorum ki.

Ölüp gideceğiz şunun şurasında. Kimimiz cami avlusuna gömülecek, kimimiz belki denizde balıklara yem olacağız. Birbirimizin cenazesini bile göremeyebiliriz. 

İnsan insana sahip çıkmalı. Düşmanını da kollamalı. Yani o senin kıyın değil diye atmamalısın kenara. Hayat dediğin, sabah uyanıyorsun...akşam yatıyorsun öyle bir şey işte. Arada ne oldu ise oldu. Hepsi yalan dolan işte.

Üzülmemek, üzmemek lazım gerekir. Yani dünya öyle söylüyor. Bak diyor. Bak canımın için, dalağım, yüreğim, ciğer parem, sen istediğin kadar kıvran ben yine döneceğim diyor. Yani ne yapalım dünyaya bugünlük dönmemi diyelim.

Öyle işte. Dışarda bir martı var bir de karga... Biri duruyor..Biri konuşuyor.. 

   
   478 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
 
   
  << Önceki | Sonraki >>