Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Yalnızlık
Özlem
Günlüğüm
Yalnızlık güzel bir ...
İstanbul'da bu sabah
Kazlar
Bugün Nisan Bitecek
Gelin Çocucuğunuzu A ...
Haller
ofisten..
koku
düzeltme
hayatta kalmam...
Bazen Herkes Gidiyor
Kesik Birer Kol Gibi
Yalnızlık güzel bir terci ...
Gözlerin Gözlerime Dokund ...
Zavallı Kalbim
özlem şiiri, şiir, aktüel, davutpaşada patlama, günlük, bir öğle yemeği, yoğurt nasıl yapılır, yoğurt, günaydın, tümü

Şu an sitede 13 kişi on-line
Bugün 4,707 ziyaretçi 
Toplam 16,777,215 ziyaretçi 
 
Şiir Defterim / Yalnızlık
 
   
  Yalnızlık güzel bir tercihtir
  01.06.2018 - Şiir Defterim / Yalnızlık
   
 
Sabah Beyaz dut ağacının yanına uğradım. Olgunlaşan bütün meyvelerini bir bir kaldırıma bırakırken pek de hafiflemiş durmuyordu. Birkaç dut omzuma, kafama düştü. Karga geldi sonra. Saka kuşu bir de, serçeler. Bu aralar güvercinler de var. Onlar gurup halinde dolaşıyorlar. Kargalar çift bacakları ile sektire sektire zıplarken onlar habire birşeyler eşeliyor. Hiç insan yok. Sanki el ayak çekilmiş gibi. Şaşırarak bakıyorum bazen. Neden hiç insan yok diye. Belki sabahtır diyeceğim ama… Öğleden sonları da Beyaz dut tek başına oluyor genelde. Kimse de tırtıklamıyor da onu. Oruç zamanıdır desek.. Akşamüzeri de uğrayan yok.
 
Peyami Safa’nın yalnızız isimli romanının birkaç sayfasını Beyaz dut ağacının altında okudum. Yalnızlık...Yalnızlık güzeldir aslında. Eğer bilinçli bir tercihse elbette. Oturduğum bankın üzerine birkaç gazete bırakmışlar. Birtanesi 2008 yılından kalma..
 
Kendime bir termos bardak almaya karar verdim. Sabahları dutun yalnızlığını paylaşırım belki gölgesinde.
 
Karga bir şeyler anlatıyor sürekli. “Gak, gak..gak.” Sessizliği bozan sadece onun sesi.
 
Banktaki gazete sayfasına daldım bende. Hasan Pulur, kadın gözü ile Issız Adam'ı aktarmış.
Kendisi filmi beğenmiş fakat beğendiğini anlatamadığını söylemiş.
Bir kadın yazarın ağzından aktarmış... 
 
25 Kasım 2008...
Şengül Balıksırtı bu filme(Issız adam), Esin Övet adındaki arkadaşının ısrarıyla gitmiş, seyrettikten sonra konuşmuşlar, Şengül Balıksırtı, “Bilmiyorum, bir şeyler beni rahatsız etti, galiba da en çok Alper!” demiş...
“Alper”, filmin erkek başoyuncusu...
Şengül Balıksırtı ondan niye rahatsız olmuş:
“Aşkı arayan, ama aşkla nasıl yaşayacağını bilemeyen bir adam. Bir ilişkiden diğerine koşarken fazlasıyla kirlenmiş, aşkı bulduğunda onu yaşamaktan bile korkuyor. Çünkü yalnızlığı seviyor.”
Şengül Balıksırtı, arkadaşına sormuş:
“Böyle adamlar var mı?”
Esin Övet, “Öyle çok ki!“ demiş:
“Benim böyle çok arkadaşım var. Üstelik hepsi kadınlar gider gitmez, çarşaflarını topluyorlar. Bir de diş fırçası takıntıları var, çünkü kızlar ikinci buluşmada, evin banyosuna diş fırçasını bırakıyorlar.“
Şengül Balıksırtı diyor ki:
“Gördüğünüz gibi dağınık yataklar, buruşuk çarşaflar ve asla görülmek istenmeyen diş fırçaları arasında akıp giden hayatlar.”
Şengül Balıksırtı “Issız Adam”ı konuşurken başka şeyler de öğrenmiş:
“Erkekler bir kadına sarılarak uyumaktan nefret ediyorlarmış. Hatta seviştikten sonra, acaba ne zaman gidecek, inşallah kalmaz diyorlarmış. Hatta durumu abartıp şöyle davrananlar da varmış. Eğer kız gitmeyip kalırsa, üstelik bir de o gecenin sabahında birlikte kahvaltı etmek planları kuruyorsa, erkek, benim sabah çok önemli bir işim var deyip, sabahın köründe kızla birlikte evden çıkıyor, onu taksiye bindirdikten sonra eve dönüyor çarşafları değiştirip yeniden uykuya dalıyormuş.”
 
Yazı bitince fark ettim ki yaz ayına girmişiz. Haziranın biri bugün. Çok hızlı gelmiş gibi yaz. Sanki mayısı yaşamadık gibi. Nisan güzeldi de, Mayıs sancılı geçti. Ne gereği vardı öyle olmasının. Bilemiyorum tabii.. Bazen insanlar zamanlarının büyük çoğunluğunu ayrılıklara ayırarak geçiriyor. Ayrılıkların onları beslediğini düşünüyorlar. Bana böyle şeyler tuhaf geliyor. Anlıyamıyorum yani. Bir de herkes çok işkilli. Birbirlerine bakarken başka bir şey arıyorlar gözlerinin içinde. Korku mu bu? Değil..Endişe. Neden? Belki de yaşanmışlıklardandır.
   
   8,492 kez okunmuştur. Yorumlar (3) - Yorum yaz! - Etiketler : 1 haziran 2018, günlük, ilişkiler, zamanın akışı, yaz gelirken
   
 
   
  | Sonraki >>