Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Bugün başka bir şey ...
Doğru nedir?
Feribot Sendromu
Montaigne’in denemel ...
Stockdale Paradoksu
Bugün
.
.........
....
Gün Ağarırken
Kız Nasıl İstenir?
Hikayem
Annem Kime Oy Verecek
Gamzelerin alık alık
Var Olan Ada
lale fotoğrafı, çiçek fotoğrafı, sümüklü böcek, botanik bahçem, çiöek fotoğrafı, günlük, özlem, izlediklerim, Elmalı pasta, tümü

Şu an sitede 16 kişi on-line
Bugün 4,016 ziyaretçi 
Toplam 13,768,432 ziyaretçi 
 
zeytin Etiketiyle İlişkili Tüm Yazılar
 
   
  Zeytin'in Dört Ayı
  02.05.2008 - Bakımsız
   
 

Saat 21:45. Hala iş yerindeyim. Çıkamadım. Yorgunum. Ama tatlı bir yorgunluğum var. Bugün televizyonum da bağlandı. Kafamdaki buz dağları da biraz biraz eriyor. Bugün Zeytin'le de konuştum. Üç aydır haber alamıyordum. Meğer neler geçirmiş neler. Gitmiş hastaneye 20 yaş dişini çeksinler diye..Çenesinde delik açmışlar, bademcikleri mikrop kapmış, iğne vurmuşlar bacağı sakatlanmış. Duysanız yani sanırsnız, 1 Mayıs Meydanına çıkmış. Gelen vurmuş giden vurmuş. 4 gün su bile içemedim diyor. Bir de fıtık olmuş. Bir yandan konuşuyor bir yandan da gülüyor. Ne yapsın..Ayak tutmuyor, diş yarım yamalak..yeni işe girmiş habire yatakta...Bu durumda oturup ağlayamayacağınıza göre gülüyorsunuz.

Zeytin güzel bir şey söyledi; İnsanın bir kere bacağı ağır hasar alınca, onun değerinin farkına varıyor dedi. Aslında herşey için öyle değil mi? Varlığını bildiğimiz herşey bizimdir. Ne zaman ki, onların yok olduğunu hissederiz, boşluğu başlar..sancısı başları. Beni dört ay boyunca arama ihtiyacı duymamış bile, habire yazıyorum ya..o da benimle konuştuğunu zannediyor. Sesinde ne sitem vardı. Nede üzüntü.

Zeytin öyle güzel kapattı ki telefonu. Tebessümü bende kaldı.

Dilerim ayağın çabuk iyileşir. Dilerim herşey yolunda gider. Yüzüne doladığın o güzel tebessüm seni düze çıkarır Zeytin.

* * *

Dışarıda şimşekler çakıyor. Haftasonu yağmur yağacak. Annemlerde kzılca kıyamet var. Liseye giden solucan bir mayıs görüntülerini izleyince ağlamış. Annem de korkmuş militan olacak diye. Onlar kominist demiş. Yapmasalardı. Devlet diyorsa Taksime çıkma çıkmayacaksın. Solucan da vay efendim onların hakkı..bak! bak bir tanesi karanfilini düşürdü diye serzenişte bulunuyor. Bunlar bir bağırış bir çağırış. Anne solucan beni çağırdı. Aşağı indim. Durum nedir dedim..Annem dedi bu kız kominist olacak. Hele bir söyle dedim, kominist ne demek? Kafir gibi birşey dedi. Hatta ondan da kötü. Şimdi kime ne diyeceksin. Biri Hacı, biri yediği tabağı mutfağa bile götürmez, hatırla sevgiliyi izlemiş iki kelime öğrenmiş..öğrenciyim haklarım diyor. Baktım olacak gibi değil. Kefir ömrü uzatıyor, kansere de iyi geliyormuş deyince..ortalık biraz yumuşadı. Yani düşünün biz topu topu bir çekirdek ailede bunu yaşıyoruz. Ülke karışmasın da ne yapsın.

   
   2,069 kez okunmuştur. Yorumlar (1) - Yorum yaz! - Etiketler : zeytin'in dört ayı, bakımsız
   
 
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :
   
   
  | Sonraki >>