Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Bereketli Haziran
Genel Sıkıntılar Üze ...
Güzel Bir Gün
Koltuğun Sağ Köşesin ...
Koltuğun Sağ Köşesin ...
odak...
yağmurlar
koltuk
eserler
kokular
Kız Nasıl İstenir?
Bazen Herkes Gidiyor
"günaydın"
Hikayem
Annem Kime Oy Verecek
mavi, mavi kapılı ev, mavi kapı, üçgenin iç açıları neden 180 derecedir., Ankara, Can Sokak, aşkı nelerle sembolleştiriyoruz, sevgililer günü, günlük, tümü

Şu an sitede 18 kişi on-line
Bugün 731 ziyaretçi 
Toplam 16,777,215 ziyaretçi 
 
uzayda hayat Etiketiyle İlişkili Tüm Yazılar
 
   
  Uzaylı Akrabalarımız
  19.03.2008 - Günlüğüm
   
 

Sabahtan beridir çalışıyorum. Yapmam gereken işi bitiremedim. Çünkü art arda bir kaç gün aynı performans ile çalışamıyorsunuz. Hele ki birbirine benzer sonuçlar üreten bir değerlendirme yapıyorsanız. Her birinde farklı bir ayrıntıyı bulmak zorundasınız.

Bu gece biteceğini umut ediyorum. Biraz daha rahatlayacağım ondan sonra. Bu arada haberlere bakıyorum ara ara.

Güneş sistemi dışındaki bir gezegende, ilk kez organik molekül keşfedilmiş. Uzak gezegenlerde yaşam olabileceğine ilişkin bir işaret olabilecek bu bulgu, Hubble teleskobu yardımıyla elde edilmiş. Şimdi uzaylı akrabalarımız size misafirliğe geldik derlerse ne olur acaba. Hani biz gidiyoruz ya oraya, iadei ziyaret olsun maksat.

Metan olduğu bildirilen bu madde, yaklaşık Jüpiter büyüklüğünde olan ve dünyadan 63 ışık yılı uzaklıktaki "HD 189733b" adı verilen gezegenin atmosferinde bulunmuş. Karbon ve hidrojen birleşiminden oluşan metan, yaşama ilişkin tek başına kanıt olarak kabul edilmiyor. Ancak uygun koşulların olması durumunda metan, canlı oluşumunun temel taşı olan aminoasitlerin oluşumuna katkıda bulunuyor. Araştırmaya katılan University of College London'dan Giovanna Tinetti, "HD 189733b"nin atmosfer ısısının 1000 santigrat dereceyi bulduğunu, bu gezegende yaşam olmasına olasılık vermediklerini, bu gezegende metanın biyolojik olarak üretilmiş olmasını mümkün görmediklerini" söylüyor. Metan, güneş sistemindeki gezegenlerin çoğunda da bulunuyor.

   
   3,596 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum yaz! - Etiketler : organik molekül keşfi, uzayda hayat, günlük,
   
 
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :