Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Masumlar Apartmanı
Nar'a Mektup 22
Kitap odasında
Gün Başlarken
Sabah
olanlar ve bitmeyenler
tutun karanlığa
suareler
Kolay Değil...
düzeltme
Kız Nasıl İstenir?
Bazen Herkes Gidiyor
"günaydın"
Hikayem
Annem Kime Oy Verecek
mektup, tren yolu, iyi de güzele yol almak, hayat nasıl değişir, sınırları zorlamak, etüd hangi konularda yapılır?, çocuklar yaz tatilinde ne yapsın, aile sohbetleri, pırpırlı şiir, tümü

Şu an sitede 8 kişi on-line
Bugün 2,286 ziyaretçi 
Toplam 16,777,215 ziyaretçi 
 
sevmek nedir Etiketiyle İlişkili Tüm Yazılar
 
   
  Sevmek Fırtınaları Dindirmektir
  20.09.2017 - Laboranite / Kişisel Gelişim / Yol Alan Yazılar
   
 

Sıcak dalgası ve bütün ağırlığı ile çöken nemli hava yerini klimaların acı nefesine bırakınca bütün algım tıkandı. Üstelik yanımdaki telefon acı acı bağırıyordu. Her defasında açmama rağmen iletişim damarları kopmuş olduğu için ne benim sesim karşıya gidiyordu. Ne de karşıdaki sesi duyabiliyordum. Sorun telefondaydı. Kapandı ve açılmıyordu. Bir süre sonra iş telefonu hareketlendi. Ama o da arızalandı. Sanki çığlık çığlığa sesler geliyor, geldiği yerde kaboluyordu. Öylesine yorgun düştü ki elimde, yerine koyduğumda artık bütün enerjisi bitmişti.

Güne başladığımda uyuşmuş parmaklarım, geceden kalma baş dönmesi, bütün aksiliği üzerinde olan midem günün geri kalanına ilişkin sinyalleri veriyordu aslında. Toparlanmam biraz zaman adlı. Evden çıkmadan önce mutlaka davetsiz misafirlerin olabileceğini bilerek olabildiğinde toparlamaya çalıştım ortalığı. Çok başarılı olduğumu söyleyemem doğrusu. Ayakkabılarımın da bağcıklarının boğum yeri kopmuştu. Muhtemelen yolda bırakacaklardı beni. Dışarıya çıktığımda taksi bulabileceğimden de hiç umutlu değildim. Fakat ne kadar zaman olursa olsun bekleyecektim. Bir tek adım atabilecek gücü görmüyordum kendimde. Sonunda hastaneye yolcu bırakan bir taksi önümde durdu ve beni aldı. İşe doğru yola çıktım. Uzun bir sessizlik oldu. Dünyanın en muhteşem tenorlarından birini dinliyordum takside. O ara insanoğlunun istediğinde nasıl muhteşem sesler çıkarabildiğini düşünüyordum.

Çok değil onbeş dakika sonra yaylım ateşi gibi telefonlar gelmeye başladığında gözümün önünde tek bir görüntü vardı. Büyük bir öfke nöbetinin bulduğu her şeyi dağıtması. Kapıları tekmeliyor, sehpalara vuruyor, duvarları yıkarcasına konuşuyordu. Hiçbir şey yapamadan sadece seyrediyordum. Dinmesini beklemenin dışında yapacak hiçbir şey yoktu. Cezalandırıldıklarında karanlıkta kapının dışına bırakılan çocuklar gibi ben de biteceği anı bekliyordum. Dindiğinde dünyanın en büyük kabusu bitmiş olacaktı. Telefon bana bakarken tek şey söylüyordu sürekli. Anlamıyorsun..Anlamıyorsun…Anlamıyorsun..

Doğru anlamıyordum. Günün büyük bir kısmı anlamadığım bir saat dilimine hapsolarak kaldı.

Nihayet ortalık sakinleştiğinde çalışmaya başladım. Yeni gelen telefonlar süre doldu diyordu sadece. Süre doldu. Bir zaman makinesinin içerisindeyiz ve nefes almaksızın aynı şeyleri söylüyor sesler. Süre doldu. Bilgisayarımda sürekli kullandığım ofis ekipmanları birden bire kendilerini korumaya aldı ve tek bir tuş bile hareket edemez oldu. Bunun olmasını bekliyordum aslında. Yardım istedim fakat en yakın  yardım ekipleri birkaç masa öteden kalkıp gelinceye kadar olanlar zaten olmuştu. Asıl ilgili kişiler yoktu ve çözüm bulunamıyordu. Bir kahve içtim. Sonra böyle bir kriz anında yönetici formatında giriş yapılırsa sorunun çözülebilme ihtimali olduğunu hatırladım. Yaptığımda çözüm sağlandı. Ben de kısa bir süre nefes alabildim.

İnsani duyarlılık sınırlarının en dip noktasındayız. Kendimizi terk etmeye hazır bekliyoruz. Bunun için yaratabileceğimiz efsane nedenlerimiz de var üstelik. En görkemlisi de “sevgi”. Sevgi nedir? Sevgi bir yapraktır, bir sestir, bir tebessümdür, limon ağacıdır, kirazın beyaz çiçeğidir. Sevgi güne damgasını vuran bir duyarlılıktır. Kendimizi sevgisizleştirerek aslında almak istediğimiz yol için mazeretler üretmeye çalışıyoruz. Daha cesur olabiliriz oysaki. Arkasına saklanmaksızın hiçbir şeyin, sırf yitip gidebilmek için haklı nedenlere de ihtiyacımız yok. Derme çatma hikayeler yaratarak, paramparça hayatlar yaratmamıza da gerek yok.

Sevmeyen insanlar, sevgiden yoksun olanlar ne yaparlarsa yapsınlar büyük bir yalnızlığın pençesinden kutulamıyor. Ve herkesi ama herkesi o yalnızlığın içerisine çekmeye çalışıyor. Oysaki sevgi fırtınaları dindirebilmektir. Nedeni ne olursa olsun. Bütün fırtınalar bir gün diner. Hiç bir fırtına söküp alamaz sevgiyi. O bir defa yeşerecek bir damar bulmuşsa, mutlaka ama mutlaka kendini var eder.

   
   2,831 kez okunmuştur. Yorumlar (7) - Yorum yaz! - Etiketler : sevmek nedir
   
 
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :