Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Doğa yenilenirken
Nar'a Mektup 20
Nar'a Mektup 19
Nar'a Mektup 18
Bazen
Görmese de olur...
Haller
ofisten..
koku
düzeltme
Kız Nasıl İstenir?
Bazen Herkes Gidiyor
"günaydın"
Hikayem
Annem Kime Oy Verecek
, , , , , , , , , tümü

Şu an sitede 10 kişi on-line
Bugün 995 ziyaretçi 
Toplam 16,777,215 ziyaretçi 
 
sabah bir merhaba de Etiketiyle İlişkili Tüm Yazılar
 
   
  Günaydın Hayat
  18.04.2008 - Günlüğüm / Günaydın Yazıları
   
 

Günaydınla Başlamak

Sabahın ilk saatleri. Aralanmış perdeden güne yavaşça dokunuyorum. İki serçe beliriyor kulaklarımda..Uzun bir sohbete dalmışız. Sanki yeni uyanmamışım da hep yanlarındaymışım gibi. Gözlerimi kapatıp uzun uzun dinliyorum günü. Araba sesleri..ağaçların hışırtıları..bir de hafif esen rüzgar. Arada bir de siren sesleri geliyor..Duruyorum..birden paniğe kapılıyorum! Kaçırdığım bir şey mi var. Ancak yok..hayır. Kaçırdığım herhangi bir şey yok. Buradayım işte. Günün başladığı yerde. Hayata selam verdiğim yerde.

“günaydın”

günaydın diyerek başlıyorum güne. Kimbilir nelerle karşılaşacağım. Bir su samuru görebileceğimi düşünüyorum bugün. Gülümseyen bir çift göz. Annesi ile konuşan bir karga. Hatta bir karınca ile bile karşılaşabilirim. Karınca dedim de “göçmen karınca” belirdi gözlerimin önünde. Her an göçmeye hazır nasıl olur bir karınca. Hadi göçmen kuş deyince mevsimi oluyor da insanın “göçmen karınca olunca ne yapıyorsun” hayat çok zor olmalı. Göçmek yada göçmemek sonuçta güne başlıyorsun işte. bir günaydın diyebiliyor musun? İşte mesele burada bence.

“sütçü ramiz günaydın”

Bugün dilerim bir sürahi fazla satarsın sütünü. Bu büyük bir keyf olur herhalde. Geçen defadan biliyorum. Bir sürahi fazla sattın diye bütün gün evi köşe bucak donatmıştın neşen ile. Çocukların bile renkleri değişmişti. Meğer ne güzelmiş evde bir neşenin dolaşması. Ne renkliymiş.

“günaydın parmaklarım”

günaydın parmaklarım. Nasılsınız bugün? Sizi iyi görüyorum. Bugün hissetmenizi sağlamak duyarlılığınızı artırmak için biraz doğaya dokunduracağım. Öyle ya iki yaprağa dokunmuyorsanız, gün boyu klavyeler üzerinde gidip geliyorsanız, sizden ne bekeleyebilirim ki? Umut..Yoo hayır..Elbette beslenmeniz gerekiyor. Benimle güne merhaba demek için beslenmelisiniz. Kesinlikle işlerimin akışına bırakmayacağım sizi.

“günaydın gözlerim”

günaydın gözlerim..gözlerim, cefakar gözlerim. Uzun sohbetlerin müdavimi gözlerim. Sustuğumda derdimi anlatan gözlerim. Siz? Siz nasılsınız. Birlikte uyanmak ne kadar güzel. Yani aynı anda. Öylesine muhteşemsiniz ki. Renkleri bile ayırd edebiliyorum. Bu nasıl güzel bir şey biliyor musunuz. Bu sabah söyledim mi..ben size bayılıyorum. Ne yapmayı düşünüyorsunuz bugün..Biraz birlikte vakit geçirebilir miyiz? Zamanınız var mı..Öyle mi? Çalışmanız mı lazım. Biraz olsun bana vakit ayıramaz mısınız. Bir iki saat. Elbette..bir iki saatte neler yapılmaz ki. Koca bir orman çizilir, o orman devrilir..yenileri çizilir. Nasıl güzel bir tablo çıkar ortaya..Bir iki saat ne kadar önemli. Günün oniki saati içerisinde sadece bir iki saat istiyorum. Nedersiniz?

“günaydın hayat”

Özlemle uyanıyorum bugün sana. Sokağa çıkmak için yarışırcasına. Yeni bir dalını keşfedeceğim bugün..Yeni bir karnavalına tanıklık edeceğim. Kimbilir belki düşüp yaralanacağım. Ancak merhaba diyeceğim sana. Parmaklarım..gözlerim..ayaklarım..beynim ve aklım..ve kalbimle bir merhaba.

"günaydın"
 

   
   6,348 kez okunmuştur. Yorumlar (5) - Yorum yaz! - Etiketler : günaydın, güne başlarken, sabahın ilk saatleri, serçeler uyanıyor, sabah bir merhaba de, neden günaydın diyerek başlamalıyız güne
   
 
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :