Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
Haziranın Onyedisi
Somut Durumlar Karşı ...
Martılar.. Martılar. ...
Kör Olmamak Gerek
Kan Kokusu
uzunsemi@hotmail.com
Kuş masalları
Martı
Edit
Girdap
Kız Nasıl İstenir?
Hikayem
Annem Kime Oy Verecek
"günaydın"
Gamzelerin alık alık
çocuk parkım, otlar, günaydın canımın içi, günaydın balım, günaydın aşk, en güzel günaydın, günaydın şiirleri, yaprak dökmek için güzel bir film, izlediklerim, aile sohbetleri tümü

Şu an sitede 23 kişi on-line
Bugün 855 ziyaretçi 
Toplam 14,613,929 ziyaretçi 
 
itiraf Etiketiyle İlişkili Tüm Yazılar
 
   
  Tamam İtiraf ediyorum
  11.04.2008 - Günlüğüm
   
 

Keskin gözleri olan arkadaşlarımız bana analiz yapmışlar. Hangi fotoğraf benimdir hangisi benim değildir. Arşiv'den Verşan'ın bir fotoğrafı daha çıktı. Saatler seni gösterirken  Haydarpaşa saat kulesi..Bir gördüğünüzü bir daha da unutmuyorsunuz. Yeni fotoğrafları görüncede aynı çekim tekniği diyerek pat diye fotoğrafı buldunuz.

Kabul ediyorum ki altına Verşan'ındır diye yazmadım. Ona fotoğrafını kullanacağımı dahi sormadım. Bazı insanlara sormazsınız onunla ilgili birşeyler yaparken.

Ancak sanıyorum burada sizinle benim aramdaki iletişimde bir kırılma olmasını istemiyorsunuz. En azından eleştirilerden anladığım bu. Bu biraz da beni tanımakla ilgili. Gidip başka yerlerden de fotoğraflara bakabilirsiniz ama benim fotoğraflarımı görmek, yada kimin fotoğraflarına bakıyor, kimin yazılarını okuyorsam onunla buluşmak istiyorsunuz.

Saatler seni gösterirken'de kullandığım  fotoğrafta Verşan Gür'e aittir.

Genelde kendime ait olmayan fotoğraflların üzerine konmuyorum. Ancak arada yapıyor olabilirim. İsim misim yazmıyorumdur. Bunun nedeni çok geniş bir arşivim var ve artık bazılarında işin ucunu kaçırmış durumdayım. Zamanında kategorize etmediğim için, hangilerinin bana ait olduğunu bilmediğim çok fotoğraf var. Bir de bana gelenler. Onların da her zaman kaynakları belli olmuyor. Fotoğraflar konu ağırlıklı olduğu için, bazılarında fotoğrafçı arşivi yapmamışım. Burada yayınlarken onları da yeniden gözden geçiriyorum. Aslında biraz hafızamı canlı tutabilmek için kullanıyorum. Tabii farkında olmadan sizin de kafanızda bir çöplük yaratıyorum.

Bundan sonra elimden gelen özen ve çabayı göstereceğim. Bazen elimden gelmeyen olabilir. Bu noktada beni uyarırsanız, elimden gelmeyen kısmı da elimden gelir hale getirmeye çabalayacağım.

Not: Dikkatleri, özenleri ve gerçekten nokta atışları ile iyi analiz yapan arkadaşları tebrik ediyorum ve duyarlılığınız için teşekkür ediyorum. BDG (Bir Delinin Günlüğü) Benim için biraz da kaçış alanlarından biri. Ancak görüyorum ki, nereye giderseniz gidin özenli olmak zorundasınız. Çünkü karşınızdakiler özenli insanlar.

   
   4,350 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum yaz! - Etiketler : itiraf, fotoğraf ve fotoğrafçı, kimliği belirsiz fotoğraf ve yazılar, özeleştiri, yazaın telif hakları ve yazar
   
 
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :