Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Mutfağım
Bilgi Kumbaram
Mektuplar
Mizah
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
23. Madde Bürosu
Şiir Defterim
Günlüğüm
Mektup Kutum
Hayvan Çiftliğim
Çocuk Parkım
Botanik Bahçem
Bugün başka bir şey ...
Doğru nedir?
Feribot Sendromu
Montaigne’in denemel ...
Stockdale Paradoksu
istanbul çiçeği
arayış
düello paris
devamı olursa yarın...
Nazına
Kız Nasıl İstenir?
Hayatın İçerisindeki Geom ...
İstanbul'da Bir Hafta
Hikayem
Annem Kime Oy Verecek
neresinden tutarsan tut elinde kalan öyküler, okuyanda iz bırakan öyküler, dünyanın en ilgi çekici öyküleri, kişisel gelişim, motivasyon, hayat, yaşam, gülümse, günlük, günlük tümü

Şu an sitede 4 kişi on-line
Bugün 1,109 ziyaretçi 
Toplam 13,000,360 ziyaretçi 
 
ergun babahan Etiketiyle İlişkili Tüm Yazılar
 
   
  Ergun Babahan'ın Anneannesi
  05.05.2008 - Günlüğüm / Aktüel
   
 

Ergun Babahan Sabah gazetesinde bir yazı yazmış ve anneannesinden bahsetmişti. İnternet sitesinde de fotoğraf olarak dört yaşlı kadının fotoğrafı kullanılmıştı.

Doğal olarak bakınca bunlardan biri Ergun Babahan'ın anneannesidir demiş idik. Nereden bileceğiz ki..Ömer Altıparmak'ın akrabaları olsun.

Sabah'ın ombudsman'ı bugün bir açıklama yapmış..

"ÖMER
Altıparmak adlı okurumuz, Genel Yayın Yönetmeni Ergun Babahan'ın 8 Mart'ta yayımlanan "Farklı bir kadın: Manav Emine" başlıklı yazısı ile ilgili bir eleştiri gönderdi. Babahan'dan bir yanıt alamamış, "o nedenle size başvurmayı uygun buldum" diyor.
Babahan, Kadınlar Günü vesilesiyle kaleme aldığı yazıda Değirmendağlı Manav Emine diye tanınan anneannesini anlatıyor, anıyordu.
Altıparmak'ın şikâyeti:
"Yazarınızın kullanmış olduğu fotoğraftaki dört hanım da Kırşehir / Kaman nüfusuna kayıtlı akrabalarım olup, yazıda bahsi geçen Emine hanımla bir ilgisi bulunmamaktadır. Sizlerden öğrenmek istediğim, bu resim kullanılırken en azından resmin orijinaline atıfta bulunulması gerekmiyor muydu? Bu resim kamuya malolmuş kişileri kapsamadığına göre, bir aile fotoğrafının sanırım izin alındıktan sonra yayınlanmış olması gerekiyor! Ben ve konudan bilgisi olan akrabalar olarak sizlerden bir açıklama bekliyoruz. Konuyla ilgili farklı beklenti veya düşüncemiz yok! sadece kullanma şeklini sorguluyoruz. Bu konuda bizi aydınlatabilirseniz sevinirim."
Altıparmak, Babahan'a ayrıca şu bilgileri de vermiş:
"Konu hakkında resimdeki 3 hanım yakın akrabam. 4'üncü hanımı tanımadığım için bahse konu yazınızdaki büyükanneniz olarak kabul ettim. Ancak; şimdi öğrendiğime göre o kişinin de büyükanneniz değil, köyümüzden başka bir yakınımız olduğunu ve isminin de "Emine" ile hiçbir benzerlik taşımadığını biliyorum."
Babahan'ın gazetedeki köşesinde fotoğraf kullanılmamış. Ama internet sitesindeki köşeye girildiğinde, yan yana poz vermiş dört köylü kadının minik bir fotoğrafı görülüyor. İnternet Servisi bu fotoğrafı, "temsili" amaçlı ("yaşlı köylü kadınlar") kullanmış. Ve ifadelerine gore, google'dan bulmuşlar."
 

Bir gazetenin genel yayın yönetmeni internet sitesine bakmaz mı? Hadi diyelim bakmadı. Koca gazete, nasıl olur da google'dan resim alıp kullanır. Ayıp denilen birşey var. Hadi biz yapıyoruz..Koca koca ajanslarımız, fotoğraf arşivlermiz yok, siz de yaparsanız biz gidip kimden besleneceğiz.

   
   6,398 kez okunmuştur. Yorumlar (2) - Yorum yaz! - Etiketler : ergun babahan'ın anneannesi, sabahta bir fotoğraf öyküsü, niye benim akrabalarımın fotoğrafını kullandınız
   
 
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :
   
   
  | Sonraki >>