Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Anlar
Yaşam Mücadelesi
Umut
Günaydın Şiirleri
Mektup Kutum
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
Şiir Defterim
Günlüğüm
26 Şubat 2020 Mektup
25 Şubat 2020 Evdeyi ...
24 Şubat 2020 Bir Gü ...
Rekha Garton
23 Şubat 2020 Hastan ...
Arkada
Yarım kalan
Söz
gerçekse gerçek...
Anlasana anlasana
Kız Nasıl İstenir?
Bazen Herkes Gidiyor
Hikayem
"günaydın"
Annem Kime Oy Verecek
mektup, bankaya bile çıplak gidiyorlar, aile rızası, günaydın şiiri, bakımsız, hayat işte, günlük, ses telleri alınsın, günaydın, tümü

Şu an sitede 44 kişi on-line
Bugün 6,458 ziyaretçi 
Toplam 16,354,760 ziyaretçi 
 
bahar ve kavak Etiketiyle İlişkili Tüm Yazılar
 
   
  Mor Sümbüllü Bağım
  08.04.2008 - Bakımsız
   
 

Bugün çok güzel görünüyor kavaklarım. Dikkatinizi çekerse kavaklarım diyorum. Tamamen kendime mal ettim yani. Sokağın kavağı benim oldu. Bencillik diz boyu. Hani utanmasam bir benim için yeşil olun diyeceğim.

Pencereleri açtım. Çalışıyorum. Ara ara serçeler geliyor. Öylesine güzeller ki. Kavak'ın kırık dalı kucağında. Hangi rüzgar onu nasıl kırdı bilmiyorum. Bir sabah öyle duruyordu kucağında.

 Kavaklar mevsim geçişi yaparken..benim de Kafamda kelebekler böcekler uçuşuyor. Ben de bahar oldum yani.

Akşam evi istila eden karıncalarla bir toplantı yapmayı düşünüyorum. Hangi konularda yazalım diye. Arada işe yarasınlar öyle değil mi. Hem Bayan Orki..Onun adını çocuklar orki koydu..Bayan Orki de çiçekleri olmamasına rağmen heybetli duruşu ile toplantıya katılabilir. Hep beraber bundan sonra ne yazacağımıza karar vereceğiz.

Ben ağırlıklı olarak yiyecekler, pastalar, börekler çilekler üzerine birşeyler yazabileceğimi düşünüyorum. Ne kadar çok yemek çeşidi öğrenirsek kardır. İşte buradaki sıkıntı..diyet yapanlar. Onlar için ne yapacağız. Diyet menümüz yok diyemeyiz.

Arada bir de..başka birşeyler yapmak istiyorum. Yani böyle parka filan gitmek. Onun da çok bir sakıncası yok. Parka gidip kaydıraktan kayabiliriz mesela. Yada, bir balona asılabiliriz.

Güzel olur..

Hem de nasıl güzel.

Sonra..

Sonra dalgaları yazabiliriz.

Yazacak ne çok şey var...

Mor Sümbüllü Bağım..

Sen kıyıda kazları beslerken, ben sana lahana topladım, benim mor sümbüllü bağım. Belki turşu yaparsın. Olur ya kışı birlikte geçiremeyiz.....Ben bir kuş olurum da sen bir deniz köpüğü..o zaman geride kalanlar birşeyler yesin; lahana turşusu gibi. Bir problem var sadece, lahana turşusu tatil yapmak isteyebilir arada. Ona yok tatil yapma sen turşu olacaksın nasıl denilir ki.

   
   4,195 kez okunmuştur. Yorumlar (4) - Yorum yaz! - Etiketler : kavak ağaçları, içselleştirilmiş kavak, bahar ve kavak
   
 
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :