Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Mutfağım
Bilgi Kumbaram
Mektuplar
Mizah
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
23. Madde Bürosu
Şiir Defterim
Günlüğüm
Türkiye
Anneler Günü
Günaydın Yazıları
Blog
Teknokentim
İzlediklerim
Gezi Defteri
Türkçe
Ekonomi
İstanbul
Aşk
Aktüel
Mektup Kutum
Hayvan Çiftliğim
Çocuk Parkım
Botanik Bahçem
Bir blogda en çok ne ...
Abuzittin
pelesenk
Çiçek
İnstagram
🎇
Bir blogda en çok nefret ...
artık sevmicem, nesziha, günlük, şems ansızın gelir, kelimelerin gönlü, aşkın tanımı, aşk nedir, okuduklarım, turuncu, tümü

Şu an sitede 9 kişi on-line
Bugün 2,748 ziyaretçi 
Toplam 11,589,328 ziyaretçi 
 
Günlüğüm / Blog
 
   
  Bir blogda en çok nefret edilen 10 özellik
  16.03.2008 - Günlüğüm / Blog
   
 

Bir blogda görmek istemediğiniz, en çok nefret ettiğiniz 10 özellik nedir? Yeni gündemimiz bu. Bloglarda nefret edilen özellikler. Doğrusu, bir blog yada internet sitesine anında ulaşabiliyorsanız ve gözü yormuyorsa, ilk iki adımı geçmiş demektir benim açımdan. Sonrasında, basitlik ve yalınlık arıyorum.

İyi güzel de biz bir keşmekeşin içerisindeyiz..diyenler çıkabilir tabii ki. O zaman şunu sormak gerekiyor? Bu siteye kolay girebiliyor musunuz? Hayır giremiyorsunuz. Arada “çok meşgulüm” mesajı ile karşılaşıyorsunuz. Bu sorunu çözmedim ama yakında çözeceğim. İkincisi gözü yoruyor mu? Ara ara fotoğraflar..yazılar gözü yoruyor olabilir. Karışık mı peki? Zeytin dedi ki, çok karışık. Üç kriter saydım, üçünden de tekledim. Ancak bu, toparlanmayacağım anlamına gelmiyor. İlerleyen süreçte düzelecektir. Çıkmadık candan umut kesilmezmiş.

Gelelim içerik ve yorumlara. Doğrusu, hakarete varmadıkça yada bir başkasını direkt etkileyen bir mesaj olmadıkça, isteyen istediğini yazar. Keyfi bir nedenle, eli kalem tutan herhangi bir insana engel olmak çok acımasızca geliyor bana. Özellikle de kendi sınırlarımız dışında ise.

Benim yazılarımda, tamamen bana ait görüşleri okuyorsunuz. Eğer alıntı olduğu belirtilmemişse ben yazmışımdır. Yazılarımın yada görsellerin zaman zaman aşırı tepki aldığını gördüm. Hatta bu nedenle okumayan insanlar var. Onları umursamadığımı söylemeyeceğim. Elbette ki umursuyorum, ancak kişilerin kendi özlük hakları dışına taşmaları, bir süre sonra olmadıkları bir kimliğe bürünmelerine neden oluyor. Bir görüş ve düşünceniz varsa bunu savunacaksınız. Maliyeti mi var. Katlanacaksınız. Aksi takdirde, hem kendinize saygınızı hem de karşınızdaki insanların saygısını kaybedersiniz.

Benim için öz olan değer insan. İnsanı yücelten, insana yol alan bütün adımların kutsal olduğuna inanıyorum. Bunun dışındaki her şey, tali.

Evet ne diyorduk, bir blogda en fazla nefret edilen 10 özellik; Popup (Açılır) pencereler, aldatıcı linkler, sayfanın geç açılmasına neden olan linkler, göz yoran dizaynlar, geç yüklenen sayfalar, bir biri ile uyumsuz yazı kareketerleri, karmaşık menüler, anlamsız anahtar kelimeler, yazmış olmak için yazmak, uçuşup kaçışan böcekler, kelebekler..

Bir bloğunuz yada internet siteniz varsa, paylaşıma açık bir insansanız. Var olan bloğu beslemelisiniz. Nasıl ki, midenizi besliyorsanız, gözlerinizi, kulaklarınızı, ayaklarınızı, bloğunuzu da beslemelisiniz. Yoksa size aç aç bakar. Biri yer, biri bakar kıyamet ondan kopar. Benden söylemesi.
 

   
   8,012 kez okunmuştur. Yorumlar (4) - Yorum yaz! - Etiketler : Bir blogda en çok nefret edilenler, blog, blogcu, site, sitelerde istenmeyenler